Miejski Konkurs o Irenie Sendlerowej

16 listopada 2017 r. SP nr 2 im. Olimpijczyków Polskich była gospodarzem szczególnego wydarzenia. W murach szkoły odbył się Miejski Konkurs o Irenie Sendlerowej.

W szranki stanęły dwuosobowe drużyny z siedmiu pilskich placówek oświatowych: SP2, SP3, SP5, SP6, SP11, STO i Szkoły Salezjańskiej.

Komisję konkursową stanowiło niezwykle szacowne grono: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Senator RP  Mieczysław Augustyn, zastępca Prezydenta Miasta Piły Beata Dudzińska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  Dorota Frydrych. Celem konkursu było szerzenie wiedzy o kobiecie niezwykłej, kobiecie, której przyszło żyć w nieludzkich czasach II wojny światowej. Irena Sendler zachowała człowieczeństwo, bo postępowała przyzwoicie. Pomagała ludziom, których faszyści chcieli unicestwić. Swoje działania skierowała przede wszystkim na najmłodszych, oni stali się celem pomocy. Irenie Sendler i jej współpracownikom przypisuje się uratowanie około 2500 żydowskich dzieci.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się w dwóch turach: na wstępie młodzież zespołowo rozwiązywała test składający się z 20 pytań dotyczących Jej życia i działalności. Następnie, w obecności komisji i słuchaczy wygłaszano mowy uzasadniające tezę, że I. Sendler jest autorytetem dla współczesnych. Konkurs przebiegał w niezwykle sympatycznej i rzeczowej atmosferze. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą z życia naszej bohaterki. Aby wyłonić laureatów drugiego miejsca, trzeba było dogrywki, która i tak nie przyniosła rozstrzygnięcia, tak zaciekle na wiedzę konkurowały zespoły. Komisja konkursowa przyznała więc dwa drugie miejsca.
Zwyciężyła ekipa z SP2, drugie miejsce zajęły zespoły z SP6 i STO. Serdecznie gratulujemy!

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart