Mężczyzna z nożem w ręku groził rowerzystce

W miniony weekend chodziescy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził kobiecie nożem. Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie w Chodzieży.

Chodziescy policjanci zostali poinformowani, że w rejonie ulicy Buszczaka nieznany mężczyzna, trzymając w ręku nóż, biegnie za rowerzystką i wykrzykuje w jej kierunku, że ją zabije. Natychmiast w to miejsce zostały skierowane dwa patrole. Podejmujący interwencję funkcjonariusze bardzo szybko obezwładnili napastnika, a następnie go zatrzymali.

Jak się okazało 37-letni mężczyzna szedł w towarzystwie 37-letniej kobiety chodnikiem, po którym z przeciwnego kierunku rowerem poruszała się kobieta. W momencie, w którym osoby się wymijały, mężczyzna uderzył w głowę rowerzystkę, która następnie zatrzymała się i zwróciła mu uwagę. To spowodowało, że 37-latek stał się bardzo agresywny, wyjął z kieszeni nóż i grożąc kobiecie pozbawieniem życia, zaczął biec w jej kierunku. Wystraszona rowerzystka zaczęła uciekać. Dyżurny chodzieskiej komendy otrzymał informację o całej sytuacji od jednego ze świadków i niezwłocznie wysłał w to miejsce patrole policji. Kiedy agresywny 37-latek został zatrzymany okazało się, że jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabezpieczyli również nóż, którym mężczyzna groził rowerzystce.

Teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyźnie grozi kilka lat pobytu za kratkami.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart