III Turniej Sprawności Fizycznej pn. „Sport zamiast uzależnień”

Trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły średnie powiatu pilskiego zmierzyły się w III Turnieju Sprawności Fizycznej w ramach projektu „Sport Zamiast Uzależnień”, który odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Młodzież zmierzyła się w przygotowanym przez policjantów torze przeszkód, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. W przedsięwzięciu nie zabrakło sportowych emocji, a także refleksji na temat różnego rodzaju używek. Turniej uświetniły swoją obecnością siatkarki z Enea PTPS Piła.

Dopalacze, narkotyki oraz inne używki stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie są w Polsce ustawowo zakazane. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia. Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Należy reagować, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiać, gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia…

4 października br. od przekazania takich właśnie treści rozpoczął się Turniej Sprawności Fizycznej w ramach projektu „Sport Zamiast Uzależnień”. W przedsięwzięciu udział wziął Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Policji Pan Grzegorz Piechowiak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Pani Maria Bratkowska, insp. Sebastian Cichocki Komendant Powiatowy Policji w Pile wraz z Zastępcą nadkom. Robertem Kossakiem, Wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile Pani Małgorzata Gzella, policjanci z pilskiej komendy oraz młodzież ze szkół średnich. Gośćmi specjalnymi ze świata sportu, które swoją obecnością uświetniły turniej były siatkarki z Enea PTPS Piła. III turniej powstał z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pile, a współorganizatorem było Stowarzyszenie Orlik Piła.

Tor przeszkód został przygotowany na wzór tego, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Jak oświadczyli uczniowie rzetelnie przygotowywali się do zawodów, aby dobrze wypaść w klasyfikacji. Jak ocenili sędziowie, wszyscy uczestnicy turnieju zdali egzamin na bardzo wysokim poziomie. Część uczniów oświadczyło, że myślą o zawodzie policjanta. Podczas turnieju nie zabrakło prawdziwych, sportowych emocji!

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli:

I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

W klasyfikacji indywidualnej kobiet na podium stanęły:

I miejsce – Patrycja Płotka z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

II miejsce – Julia Rittan z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

III miejsce – Natalia Piątek – ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn na podium stanęli:

I miejsce – Adrian Kożuchin – z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

II miejsce – Dawid Mastaliński – z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile

III miejsce – Łukasz Paliński – z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile

Celem turnieju było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i innych używek oraz zachęceniu młodych ludzi do uprawiania sportu, który ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart