Connect with us

Na sygnale

Otwarto nową Komendę Powiatową Policji w Pile

Published

on

Od dzisiaj pilscy mundurowi mają nową, nowoczesną siedzibę Komendy Powiatowej Policji. Koszt inwestycji to ponad 75 mln złotych.

Stara komenda mieściła się od lat 80-tych w starym nadszarpniętym zębem czasu budynku. Stan techniczny oraz przyległego terenu generował też duże koszty. Postanowiono więc, że trzeba wybudować nową komendę od podstaw.

Prace budowlane nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęły się w styczniu 2020 roku i zostały zakończone kilka dni temu. Nowo wybudowany obiekt składa się z trzech budynków z przeznaczeniem administracyjno-biurowym, garażowo-magazynowym oraz kojcami dla psów służbowych.

Nową komendę otwierał dziś Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Przekazał on komendantowi Policji w Pile symboliczne klucze do nowej komendy.

W nowej komendzie funkcjonariusze będą mieli także salę do ćwiczeń, siłownię . Najważniejsze jednak, że same pomieszczenia pracy są tutaj już na miarę XXI wieku. Jako pierwszą do nowego budynku przeniesiono dyżurkę.

Advertisement

Koszt inwestycji budowy nowej siedziby KPP w Pile to ponad 75 mln złotych. Został on pokryty z funduszu modernizacji Policji oraz przy wsparciu Starosty Pilskiego oraz Prezydenta Miasta Piły.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement