Otwarto nową Komendę Powiatową Policji w Pile

Od dzisiaj pilscy mundurowi mają nową, nowoczesną siedzibę Komendy Powiatowej Policji. Koszt inwestycji to ponad 75 mln złotych.

Stara komenda mieściła się od lat 80-tych w starym nadszarpniętym zębem czasu budynku. Stan techniczny oraz przyległego terenu generował też duże koszty. Postanowiono więc, że trzeba wybudować nową komendę od podstaw.

Prace budowlane nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile rozpoczęły się w styczniu 2020 roku i zostały zakończone kilka dni temu. Nowo wybudowany obiekt składa się z trzech budynków z przeznaczeniem administracyjno-biurowym, garażowo-magazynowym oraz kojcami dla psów służbowych.

Nową komendę otwierał dziś Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Przekazał on komendantowi Policji w Pile symboliczne klucze do nowej komendy.

W nowej komendzie funkcjonariusze będą mieli także salę do ćwiczeń, siłownię . Najważniejsze jednak, że same pomieszczenia pracy są tutaj już na miarę XXI wieku. Jako pierwszą do nowego budynku przeniesiono dyżurkę.

Koszt inwestycji budowy nowej siedziby KPP w Pile to ponad 75 mln złotych. Został on pokryty z funduszu modernizacji Policji oraz przy wsparciu Starosty Pilskiego oraz Prezydenta Miasta Piły.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart