Czar PRL-u na Festynie Rodzinnym

Festyn Rodzinny na stadionie przy ul. Okrzei w Pile można podsumować jednym zdaniem. Czasy PRL-u to były czasy!

Na Festyn Rodzinny na stadionie przy ul. Okrzei przyszły tłumy mieszkańców Piły i nie tylko. Muzyka lat 60-tych, 70-tych i 80-tych skutecznie przyciągnęła na stadion całe rodziny. Atrakcji nie brakowało. Muzykę z lat PRL-u serwował jak zwykle niezawodny Krzysiu Belak, a wodzirejem był dobrze znany pilskiej publiczności Jan Japas Szumański.

Hasłem kolejnego już Festynu Rodzinnego na stadionie przy Okrzei był powrót do lat dzieciństwa. Członkinie Stowarzyszenia Matki Wariatki chciały pokazać dzieciom, jak kiedyś bawili się ich rodzice. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na stadionie zorganizowano strefy gier, w których dzieci grały w klasę, kapsle, skakały na skakance, przez linę. Tu też odbywały się liczne konkursy, w których udział brali także dorośli. Było przeciąganie liny, stawanie na skrzynkach, skoki w workach. Zwycięzcy otrzymywali bony na zakupy. Ale przede wszystkim było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Pod wiatą, gdzie rozgościli się słuchacze UTW w Pile, odbywały się wspólne tańce.

Były tańce, konkursy z nagrodami, wojskowa grochówka, pokaz samochodów z dawnych lat. Można też było przejechać się starym „Maluchem” Roberta Judyckiego.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart