Ćwiczenia modułu zaopatrzenia wodnego

12 września 2018 roku, w godzinach popołudniowych, w Pile na terenie zakładu Eneris Surowce – Altvater zajmującego się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów odbyły się ćwiczenia z zakresu prowadzenia akcji gaśniczej. Scenariusz zajęć przewidywał pożar hałdy odpadów.

 

Zadaniem strażaków było gaszenie pożaru, a w celu zapewnienia odpowiedniej ilości wody przystąpiono do budowy systemu zaopatrzenia wodnego na duże odległości.
Ćwiczenia stworzyły strażakom możliwość sprawdzenia w praktyce założeń taktycznych związanych z dostarczaniem wody, tym razem w terenie w pełni zurbanizowanym. Dotychczas moduł zaopatrzenia wodnego złożony z 5 jednostek OSP swoje umiejętności szlifował na terenach leśnych. Zdobyte wcześniej doświadczenie i zgranie poszczególnych zastępów pozwoliło na zbudowanie podwójnej linii zasilającej z rzeki Gwda, o łącznej długości 640 metrów oraz nieprzerwane podawanie wody na ognisko pożaru. Węże pożarnicze przeprowadzono przez gęsto zaludnione osiedle Jadwiżyn, a na jednym z przejść dla pieszych strażacka linia przecięła ruchliwą ulicę Śniadeckich.
W manewrach udział brali funkcjonariusze z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1 i nr 2 w Pile oraz druhowie z OSP Kaczory, OSP Szydłowo, OSP Piła, OSP Brzostowo, OSP Morzewo, OSP Prawomyśl. Dodatkowo, do działań zabezpieczających włączoną pilską Straż Miejską. Całość zajęć obserwowały osoby funkcyjne z zakładu Eneris Surowce – Altvater Piła, którym dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart