Bezpłatne linie autobusowe w Święto Zmarłych

W dniu 1 listopada 2018 roku uruchomione zostaną linie specjalne celem umożliwienia przejazdu (dojazd i powrót) pasażerów na Cmentarz Komunalny (do bramy cmentarza od strony ul. Przemysłowej). Przejazd liniami specjalnymi będzie bezpłatny.

Stanowić je będą:

– linia specjalna podstawowa – z Pl. Zwycięstwa (centrum miasta) do Cmentarza Komunalnego w Pile,
linie o najwyższej częstotliwości kursowania dostosowanej do bieżących potrzeb,

– cztery dodatkowe linie specjalne zapewniające bezpośrednie połączenie z Cmentarzem Komunalnym,
z częstotliwością co 30 minut, z następujących osiedli:
– Osiedla Podlasie przez Osiedle Zamość,
– Osiedla Koszyce,
– Osiedla Jadwiżyn,
– Osiedla Górne.

Autobusy linii specjalnych będą kursowały w godz. 8.00 – 18.00.

Przejazd wskazanymi autobusami oznaczonymi jako linia specjalna będzie bezpłatny.

-Zwolnienie z opłat za przejazd liniami specjalnymi ma na celu zmniejszenie dużego natężenia ruchu drogowego, które tego dnia występuje na trasach dojazdowych do cmentarza, poprawi płynność ruchu samochodów i autobusów dojeżdżających do cmentarza oraz przyczyni się m.in. do zmniejszenia emisji spalin w mieście poprzez promowanie transportu miejskiego (autobusy są ekologiczne i bardziej ekonomiczne oraz zapewniają transport znacznie większej liczbie pasażerów niż nawet kilkanaście samochodów osobowych). Rozwiązanie wpłynie również korzystnie na bezpieczeństwo ruchu oraz zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie cmentarza – informuje miejski przewoźnik.

WAŻNE:

W dniu 01.11.2018 r. w autobusach linii regularnych (oznaczonych numerem linii) – rozkład jazdy i taryfa opłat obowiązują jak w święta !

W dniach 30 – 31.10.2018 r. (rozkład jazdy obowiązujący w dni powszednie) oraz 02.11.2018 r. (rozkład jazdy obowiązujący w soboty), w godz. 8.00 – 18.00, linie nr 6, 12 i 16 będą wspomagane przez dodatkowe autobusy linii nr 6 Bis, 12 Bis oraz 16 Bis do przystanków Motylewska/ Wapienna i Przemysłowa/ Cmentarz.

Przejazd autobusami tych linii będzie się odbywał na podstawie biletów jednorazowych lub okresowych :
– w dniach 30 – 31.10.2018 r. (rozkład jazdy obowiązujący w dni powszednie) – obowiązuje taryfa opłat w dni powszednie (bilet jednorazowy 2,70 zł i wszystkie bilety okresowe)
– w dniu 02.11.2018 r. (rozkład jazdy obowiązujący w soboty) – obowiązuje taryfa weekendowa
(bilet jednorazowy 2,30 zł i wszystkie bilety okresowe)
Wszystkie uprawnienia do ulgowych przejazdów na wyżej wymienionych liniach będą honorowane.

Comments: 1

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

  1. Głupie nie przemyślane – większość ludzi jednak chce dojechać do bramy przy ulicy Motylewskiej ta jest pomijana a pasażerów zmusza się do przejścia przez cały cmentarz w wielkim tłoku – ABSURD [rok temu było tak samo autobusy były prawie puste, ja też skorzystałem z komunikacji miejskiej i słyszałem te pogardliwe dyskusje w tym roku nie dam się nabrać i chyba takich będzie wielu ] Przecież można puścić autobusy ruchem okrężnym pod wszystkie bramy – Pilanie byliby zadowoleni zostawili samochody w garażach – ja też . ( Jestem kierowcą autobusu )

0

Your Cart