18-letni dilerzy zatrzymani przez policję

Narkotykowi dilerzy złapani. Pilska policja zatrzymała dwóch 18-latków, którzy handlowali narkotykami. Teraz grozi im kara nie mniejsza niż 3 lata więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile na podstawie uzyskanych informacji i szczegółowej ich analizie, ustalili dwóch mężczyzn, którzy na terenie Piły sprzedawali małoletnim narkotyki. 25 stycznia br. pilscy kryminalni przystąpili do realizacji i zatrzymali jednego z ustalonych dilerów, 18-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli kilka porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

-Następnego dnia w ręce kryminalnych wpadł drugi mężczyzna, również 18-latek i także trafił za kratki. Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów zatrzymanym mężczyznom. Oboje usłyszeli m.in. zarzut udzielania narkotyków osobom małoletnim, co jest zbrodnią. Dodatkowo odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Jak wstępnie wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego, dilerzy dokonali nawet po kilkadziesiąt transakcji – dodaje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im nie niej niż 3 lata więzienia.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart