Connect with us

Na sygnale

Kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Published

on

Policjanci z Chodzieży  zatrzymali kierowcę, który prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Nie jest to jego jedyne przewinienie…

W miniony poniedziałek chodzieska „patrolówka” w środku nocy zatrzymała do kontroli drogowej samochód, którym kierował 31-letni mieszkaniec Chodzieży. Mężczyzna był trzeźwy, ale jego nerwowe zachowanie go zdradziło. Badanie narkotesterem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy. Policjanci znaleźli także przy nim woreczek z białym proszkiem. Była to amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a także w formie elektronicznej, jego uprawnienia do kierowania.

-Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania blisko 50 gramów amfetaminy. Jeśli badania krwi potwierdzą, że prowadził pojazd będąc pod wpływem substancji prawnie zabronionych, wówczas będzie miał uzupełnione zarzuty o ten właśnie czyn-wyjaśnia Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Decyzją prokuratora mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie chodzieskiej Policji na dozór.

Advertisement

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Poważny wypadek w Wyrzysku. Motocyklista zabrany do szpitala

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj w samym centrum Wyrzyska. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala w Pile.

– Dziś o godz.9.00 w Wyrzysku na skrzyżowaniu ulic: Podgórnej i 22 stycznia doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot oraz motoroweru Router – informuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Kierująca samochodem osobowym 65-letnia mieszkanka gminy Wyrzysk nie ustąpiła pierwszeństwo przejazdu 54-letniemu  motorowerzyście.

W wyniku zdarzenia motorowerzysta uderzył w bok samochodu osobowego.

Mężczyzna z urazem głowy oraz klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala w Pile. Mundurowi zbadali także trzeźwość obu kierujących. Byli trzeźwi.

Advertisement

Kobiecie policjanci zatrzymali  prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorzy pięknego zapachu… posiedzą za kratami

Published

on

By

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od pewnego czasu okradali drogerię samoobsługową w Chodzieży. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

W minionym tygodniu chodzieska Policja otrzymała zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który chwilę wcześniej dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że zdarzenie zauważył ochroniarz, który próbował zatrzymać złodzieja, jednak ten wyszarpnął się i uciekł ze sklepu. Miał pecha, bowiem trafił na przechodzącego obok sklepu, będącego na urlopie policjanta, który pomógł obezwładnić złodzieja i wezwał patrol. 19-latek został zatrzymany. Usłyszał kilka zarzutów związanych z kradzieżami. Przy popełnieniu niektórych przestępstw działał sam, innym razem wspólnie i w porozumieniu z 21-letnim kolegą, który także usłyszał zarzuty kradzieży.

Obaj są mieszkańcami powiatu chodzieskiego. Drogeria oszacowała straty na blisko 5 tysięcy złotych. Złodzieje przyznali się do winy, tłumacząc swoje zachowanie chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy za sprzedaż flakonów.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat więzienia, jednakże przy kradzieży zuchwałej mamy już do czynienia z wyższym wymiarem kary, bo 8 lat pozbawienia wolności.

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement