Niecodzienny kurs

W dniach 4 i 5 listopada 2017 roku w Pile odbyło się szkolenie na stopień instruktora nordic walking, którego organizatorem było stowarzyszenie „Daj radość niepełnosprawnym” w Pile. W zajęciach prowadzonych przez międzynarodowego instruktora nordic walking i trenera personalnego Marcina Szulca uczestniczyło 19 osób z powiatu pilskiego.

Kilkunastogodzinne szkolenie po za podstawą teoretyczną bazowało przede wszystkim na zajęciach praktycznych połączonych z nauką przekazywania wiedzy początkującym adeptom nordic walking, korekta popełnianych przez nich błędów i umiejętność wdrażania poprawnych nawyków, ale też wiele zabaw i konkursów z wykorzystaniem kii do nordic walking. Warto podkreślić, że środowisko pilskich kijkarzy to ciągle powiększające się grono pasjonatów aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Część z nich to znani zawodnicy na liczących się zawodach nordic walking w Polsce, a nawet w Europie, część z nich to właśnie początkujący i to z tymi osobami nowo wyszkoleni instruktorzy rozpoczną naukę poprawnego posługiwania się kijami w trakcie marszu.
Takie zajęcia odbywają się już od kilku lat i poszczególne grupy zachęcają do uczestnictwa w zajęciach na swoich stronach na Facebooku. Są to: Jeziorki Aktywna Wieś, UTW Tramp, Instruktor Nordic Walking „Czarne Pantery”, Sailing Team Ferajna.

Marek Kąckowski

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart