Connect with us

Ludzie

Wakacyjne plany VIP-ów

Published

on

Zaczęły się wakacje. Każdy z nas lubi odpocząć. Jedni lubią wypoczynek bierni, inni czynny. Jakie plany wakacyjne mają nasze VIP-y? Postanowiliśmy zapytać kilku z nich.

Oto co nam odpowiedzieli:

 

MICHAŁ MASŁOWSKI- MIKESH – artysta disco-polo: Lato to głównie praca. W wakacje będę nagrywał teledysk do piosenki “Wypłata”. Pod koniec września jadę do Turcji.

 

Advertisement

 

 

 

PIOTR GŁOWSKI – prezydent Piły: – Jak zwykle co najmniej kilka dni na morzu pod żaglami w towarzystwie rodziny i znajomych. Najprawdopodobniej znajdę również czas na trochę aktywności z plecakiem. Pewnie wyjadę też na kilka dni do Chorwacji.

 

Advertisement

 

 

MARCIN PORZUCEK – poseł PiS: – Niestety nie mam planów na wakacje. Dynamika zmian w moim kalendarzu jest zbyt duża by planować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Liczę jednak, że uda mi się choć na kilka dni wyjechać nad Bałtyk z żoną i córką. W dzieciństwie najczęściej jeździłem z rodzina do Kołobrzegu. Dziś najbardziej lubię Ustkę, Mielno i Międzyzdroje.

 

 

Advertisement

RADOSŁAW SZULC – właściciel Music Records: – W te wakacje mam możliwość tylko wyjechać i odpocząć w trzecim i czwartym tygodniu września. Mam zaplanowany wyjazd do Zakopanego i tam zamierzam urwać się choć na chwilę od codziennych obowiązków i muzyki. Będę rozkoszował się ciszą i pięknem natury oraz górskim powietrzem. Tylko tam mam pewność, że nie zabiorę pracy że sobą…

 

 

 

ZENON HOŁUBOWSKI – restaurator: – Urlop wypoczynkowy z rodziną w tym roku planuję w drugiej połowie sierpnia. W tym momencie wchodzimy w sezon gastronomiczny i w miarę możliwości urlopuję pracowników. Na późny urlop w tym roku ma też wpływ ze jestem trenerem Kadry Narodowej Kucharzy, których szkole na Puchar Świata w Luksemburgu, który odbędzie się w listopadzie. Stąd też moje częste wyjazdy do Warszawy gdzie odbywają się treningi. Chcemy ten czas do listopada maksymalnie wykorzystać.Pozostały jeszcze krótkie wyjazdy weekendowe lub w środku tygodnia w zależności od grafiku.

 

Advertisement

ELIGIUSZ KOMAROWSKI – starosta pilski: – W tym roku wakacje, to głównie praca. Może jednak wygospodaruję choć jeden weekend by gdzieś wyjechać. Ewentualnie pojadę gdzieś na zawody w boksie.

 

 

 

ROBERT JUDYCKI – fotograf, radny Rady Powiatu w Pile: – W tym roku wakacje planuję spędzić  bardzo skromnie. Będę pływał żaglówkami nad jeziorem w Drzewoszewie oraz w Drawsku.

 

 

Advertisement

 

RAFAŁ MROWIŃSKI – komendant KP PSP w Pile: – Dla strażaków okres letni to ciężki i wymagający czas. Właśnie w tym okresie głównie że względu na sprzyjające warunki atmosferyczne odnotowujemy większa ilość zdarzeń główne pożarowych na obszarach leśnych czy rolniczych. Nie bez znaczenia jest również konieczność wzmożonej czujności ratowniczej w obrębie letniego wypoczynku tak zorganizowanego jak i prywatnego. Z drugiej jednak strony strażacy też potrzebują w tym bardzo przyjemnym okresie choć krótkiego odpoczynku. Odbywa się to zgodnie z harmonogramem aby zapewnić odpowiednie stany osobowe wraz z zapasem potencjału ludzkiego. A teraz do mojej osoby. Jak w zeszłym roku wybieram się do pięknej okolicy lasów i jezior kaszubskich. Po pierwsze jest to stosunkowo blisko miejsca zamieszkania na wypadek sytuacji w której musiałabym wracać do Piły a po drugie teren ten oferuje naprawdę wiele atrakcji. Wreszcie znajdę czas aby powędkować a uczestniczyć we wschodzie słońca nad wodą jest rzeczą chyba najpiękniejsza. W planach oczywiście spływ kajakowy, zwiedzanie okolic ale i również pospolite nic nie robienie. Chce naprawdę ten stosunkowo krótki czas spędzić z bliskimi bowiem ze względu na obowiązki służbowe mam tu trochę do nadrobienia. Mam nadzieję że pogoda pozwoli mi na spełnienie moich planów.

 

MAREK MADEJ – burmistrz Wysokiej: – Tegoroczne wakacje będą dla mnie specyficzne, po raz pierwszy o urlopie mogę pomyśleć dopiero we wrześniu. Lipiec i sierpień będą miesiącami w których będziemy kończyli bardzo ważne dla naszej gminy inwestycje, a co z tego wynika muszę być w pracy. Jedynym relaksem dla mnie będzie praca w ogrodzie, co bardzo lubię. Mam nadzieje, że we wrześniu będę mógł sobie pozwolić na trochę wolnego. Najważniejsze aby była fajna pogoda.

 

DARIUSZ CHROBAK – wójt Gminy Szydłowo: – Jeśli chodzi o tegoroczne plany wakacyjne będą inne niż kiedykolwiek. Nie planuję z małżonką urlopu z powodu choroby mojej mamy, którą się opiekujemy. Możliwe sporadyczne wyjazdy weekendowe nad wodę.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ludzie

KGW Dziembowo świętowało piękny jubileusz

Published

on

By

fot. FB/UMiG Kaczory

Panie z KGW Dziembowo w towarzystwie zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz samorządowych w sobotni wieczór świętowały piękny jubileusz 60-lecia.

Tę znakomitą ucztę dla ciała i ducha rozpoczęła Przewodnicząca Koła Natalia Perz, która przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła rys historyczny koła:
„Koło powstało 15 kwietnia 1964 roku z inicjatywy Pani Izabeli Kaźmierczyk, która jako pierwsza pełniła funkcję przewodniczącej. Następnie funkcje te obejmowały kolejno Danuta Gonia, Krystyna Zdanowska i Renata Dorsz. Jak wynika z zachowanych dokumentów najprawdopodobniej w roku 1996 działalność KGW została zawieszona i przerwa ta trwała 9 lat. 8 marca 2005 roku na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez sołtysa Jana Kieruja działalność Koła została wznowiona a na przewodniczącą wybrano Panią Marię Renatę Bąkowską, która pełniła tę funkcję do 12 lipca 2016 roku. Po niej funkcję przewodniczącej Koła przejęła Pani Natalia Perz i pełni ją po dziś dzień. Przez te 60 lat działalności koło prężnie funkcjonowało. W 2021 roku Panie wpisały Koło do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich
Nie obyło się bez podziękowań. Najważniejsze podziękowania powędrowały do członkiń, których aktualnie jest w kole 43. Panie dostały pamiątkowy list oraz kubek z logiem koła. Specjalne wyróżnienia trafiły na ręce Pań szczególnie zasłużonych dla koła, które są w Kole od samego powstania, mianowicie do: Pani Anieli Rucińskiej, Pani Teresy Zodrow oraz Pani Barbary Strankowskiej oraz do byłych przewodniczących Pani Danuty Goni oraz do Pani Marii Renaty Bąkowskiej.
Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski złożył Paniom życzenia. Podkreślił jak przez lata działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie potrafiło zrzeszać mieszkańców. Na ręce przewodniczącej złożył życzenia i gratulacje, a także pamiątkową statuetkę, list oraz bukiet kwiatów. Nie omieszkał również pominąć byłych przewodniczących Koła, które tak wiele do niego wniosły na przestrzeni tych 60 lat.

Continue Reading

Ludzie

Na dworcu PKP w Pile ustawiono tabliczkę przy figurze Świętej Katarzyny

Published

on

By

W piątek przy figurze Świętej Katarzyny na dworcu PKP w Pile zamontowano tabliczkę informacyjną.

Św. Katarzyna Aleksandryjska to patronka polskich kolejarzy.
Urodziła się ok. 282 roku w Aleksandrii w Egipcie. Była córką króla Kustosa. Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat.
W ikonografii św. Katarzyna przedstawiana jest w koronie królewskiej, z palmą męczeńską w dłoni. Jej atrybutami są: anioł, Dziecię Jezus, nakładające na jej palec pierścień jako oblubienicy, filozofowie, z którymi prowadziła dysputę, gałązka palmowa, koło, na którym była łamana, korona w ręku, krzyż, księga, miecz, piorun.
Purpura jest znakiem godności królewskiej, ale oznacza również krew, przez co symbolizuje męczeństwo. Kolor zielony symbolizuje nadzieję, młodość, sprawiedliwość oraz odrodzenie. To kolor przyrody, kolor życia. Oznacza pełne nadziei pielgrzymowanie do domu Ojca.
Kolejarze obrali ją sobie za Patronkę, uważając, że skoro pod kołem męczeńskim nie zginęła – to uchroni też innych od śmierci pod kołami pociągów. Wizerunek świętej widnieje na wielu kolejarskich sztandarach, na wielu dworcach kolejowych są jej kapliczki. Kult świętej Katarzyny jest wśród braci kolejarskiej bardzo żywy.
– Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu instalacji: Panu Arkadiuszowi Zielińskiemu, Panu Szymonowi Gutowi, Panu Dariuszowi Peruckiemu, Panu Filipowi Palczewskiemu – mówi Artur Łazowy ze Stowarzyszenia Effata.
Pomnik Św. Katarzyny znajduje się na pilskim dworcu PKP.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement