Wakacyjne plany VIP-ów

Zaczęły się wakacje. Każdy z nas lubi odpocząć. Jedni lubią wypoczynek bierni, inni czynny. Jakie plany wakacyjne mają nasze VIP-y? Postanowiliśmy zapytać kilku z nich.

Oto co nam odpowiedzieli:

 

MICHAŁ MASŁOWSKI- MIKESH – artysta disco-polo: Lato to głównie praca. W wakacje będę nagrywał teledysk do piosenki „Wypłata”. Pod koniec września jadę do Turcji.

 

 

 

 

PIOTR GŁOWSKI – prezydent Piły: – Jak zwykle co najmniej kilka dni na morzu pod żaglami w towarzystwie rodziny i znajomych. Najprawdopodobniej znajdę również czas na trochę aktywności z plecakiem. Pewnie wyjadę też na kilka dni do Chorwacji.

 

 

 

MARCIN PORZUCEK – poseł PiS: – Niestety nie mam planów na wakacje. Dynamika zmian w moim kalendarzu jest zbyt duża by planować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Liczę jednak, że uda mi się choć na kilka dni wyjechać nad Bałtyk z żoną i córką. W dzieciństwie najczęściej jeździłem z rodzina do Kołobrzegu. Dziś najbardziej lubię Ustkę, Mielno i Międzyzdroje.

 

 

RADOSŁAW SZULC – właściciel Music Records: – W te wakacje mam możliwość tylko wyjechać i odpocząć w trzecim i czwartym tygodniu września. Mam zaplanowany wyjazd do Zakopanego i tam zamierzam urwać się choć na chwilę od codziennych obowiązków i muzyki. Będę rozkoszował się ciszą i pięknem natury oraz górskim powietrzem. Tylko tam mam pewność, że nie zabiorę pracy że sobą…

 

 

 

ZENON HOŁUBOWSKI – restaurator: – Urlop wypoczynkowy z rodziną w tym roku planuję w drugiej połowie sierpnia. W tym momencie wchodzimy w sezon gastronomiczny i w miarę możliwości urlopuję pracowników. Na późny urlop w tym roku ma też wpływ ze jestem trenerem Kadry Narodowej Kucharzy, których szkole na Puchar Świata w Luksemburgu, który odbędzie się w listopadzie. Stąd też moje częste wyjazdy do Warszawy gdzie odbywają się treningi. Chcemy ten czas do listopada maksymalnie wykorzystać.Pozostały jeszcze krótkie wyjazdy weekendowe lub w środku tygodnia w zależności od grafiku.

 

ELIGIUSZ KOMAROWSKI – starosta pilski: – W tym roku wakacje, to głównie praca. Może jednak wygospodaruję choć jeden weekend by gdzieś wyjechać. Ewentualnie pojadę gdzieś na zawody w boksie.

 

 

 

ROBERT JUDYCKI – fotograf, radny Rady Powiatu w Pile: – W tym roku wakacje planuję spędzić  bardzo skromnie. Będę pływał żaglówkami nad jeziorem w Drzewoszewie oraz w Drawsku.

 

 

 

RAFAŁ MROWIŃSKI – komendant KP PSP w Pile: – Dla strażaków okres letni to ciężki i wymagający czas. Właśnie w tym okresie głównie że względu na sprzyjające warunki atmosferyczne odnotowujemy większa ilość zdarzeń główne pożarowych na obszarach leśnych czy rolniczych. Nie bez znaczenia jest również konieczność wzmożonej czujności ratowniczej w obrębie letniego wypoczynku tak zorganizowanego jak i prywatnego. Z drugiej jednak strony strażacy też potrzebują w tym bardzo przyjemnym okresie choć krótkiego odpoczynku. Odbywa się to zgodnie z harmonogramem aby zapewnić odpowiednie stany osobowe wraz z zapasem potencjału ludzkiego. A teraz do mojej osoby. Jak w zeszłym roku wybieram się do pięknej okolicy lasów i jezior kaszubskich. Po pierwsze jest to stosunkowo blisko miejsca zamieszkania na wypadek sytuacji w której musiałabym wracać do Piły a po drugie teren ten oferuje naprawdę wiele atrakcji. Wreszcie znajdę czas aby powędkować a uczestniczyć we wschodzie słońca nad wodą jest rzeczą chyba najpiękniejsza. W planach oczywiście spływ kajakowy, zwiedzanie okolic ale i również pospolite nic nie robienie. Chce naprawdę ten stosunkowo krótki czas spędzić z bliskimi bowiem ze względu na obowiązki służbowe mam tu trochę do nadrobienia. Mam nadzieję że pogoda pozwoli mi na spełnienie moich planów.

 

MAREK MADEJ – burmistrz Wysokiej: – Tegoroczne wakacje będą dla mnie specyficzne, po raz pierwszy o urlopie mogę pomyśleć dopiero we wrześniu. Lipiec i sierpień będą miesiącami w których będziemy kończyli bardzo ważne dla naszej gminy inwestycje, a co z tego wynika muszę być w pracy. Jedynym relaksem dla mnie będzie praca w ogrodzie, co bardzo lubię. Mam nadzieje, że we wrześniu będę mógł sobie pozwolić na trochę wolnego. Najważniejsze aby była fajna pogoda.

 

DARIUSZ CHROBAK – wójt Gminy Szydłowo: – Jeśli chodzi o tegoroczne plany wakacyjne będą inne niż kiedykolwiek. Nie planuję z małżonką urlopu z powodu choroby mojej mamy, którą się opiekujemy. Możliwe sporadyczne wyjazdy weekendowe nad wodę.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart