Zaproszenie na „Alfabet wrocławski”

27 października o godzinie 19.00 w galerii BWAiUP w Pile otwarta zostanie wystawa „Alfabet włocławski”.

Wystawa zorganizowana przez włocławską Galerię Sztuki Współczesnej w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile daje pierwszą od dawna możliwość zetknięcia się z pracami artystów z terenu dawnego województwa włocławskiego poza jego granicami. Spotykają się na niej zaproszeni twórcy – przedstawiciele kilku pokoleń. Nie stworzyli oni jednorodnego środowiska artystycznego, dlatego możemy zobaczyć prace różnorodne pod względem tematycznym i formalnym. Mimo że oscylują one wokół głównych dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby i tkaniny artystycznej, a tematami są m.in. pejzaże i portrety, to jednak sposób ujęcia treści oraz forma zabierają nas za każdym razem w inną podróż.

Tytuł wystawy – Alfabet włocławski – nie jest przypadkowy. Alfabet to zbiór różnych liter, z których każda ma inny kształt, inny dźwięk – czyli indywidualną formę. Tak jest też z artystami – stanowią oni indywidualne byty, których prace odzwierciedlają odrębność każdego z nich. Zestawiając jednak te prace razem, tak jak Iitery, możemy uzyskać nową jakość.

Wystawione dzieła to najbardziej aktualne realizacje autorów, które pokazują ich twórcze zainteresowania i poszukiwania. Zwiedzający wystawę może tym samym uczestniczyć w konfrontacji różnorakich postaw, wyobrażeń i wrażliwości. (…)

Patrząc na zgromadzone dzieła możemy zrozumieć, co znaczy słowo różnorodność. Każdy z artystów kreuje bowiem swój niepowtarzalny styl, często diametralnie różny od innych. Wystawa Alfabet włocławski z jednej strony jest więc konfrontacją różnych artystycznych postaw, z drugiej zaś to prawdziwy elementarz dla wszystkich, którzy chcą poznać dzieła artystów tworzących na terenie byłego województwa włocławskiego.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart