Connect with us

Wiadomości

Zapraszamy na Dożynki Powiatowe na stadionie przy Okrzei w Pile

Published

on

W najbliższą niedzielę 11 września zapraszamy mieszkańców na Dożynki Powiatowe oraz Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, które odbędą się na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.  

– To wydarzenie dla całych rodzin, radosne i kolorowe, któremu towarzyszyć będzie także dobra zabawa. Jestem przekonany, że w przebogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

PROGRAM
O godz. 11.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile rozpocznie się Dożynkowa Msza Święta. O oprawę muzyczną zadba Chór Akademii Nauk Stosowanych w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka.
O godz. 12.00 z kościoła ulicami Piły ruszy kolorowy korowód, zachęcając do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców. Przemarsz planowany jest przez ulice: Kilińskiego, Staromiejską, Okrzei i Podgórną na Stadion Powiatowym przy Okrzei w Pile.
O godz. 13.00 na stadionie odbędzie się uroczysty obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni  i Tańca Krajna.
O godz. 15.00 nastąpi podsumowanie konkursów dożynkowych.
O godz. 15.30 odbędzie się Rodzinny Pojedynek Siłaczy z udziałem Grzegorza Peksy.

Dożynkom towarzyszyć będzie Festiwal Smaki Gmin Powiatu Pilskiego, na stadionie zaprezentują się także gminy powiatu, koła gospodyń wiejskich, instytucje rolnicze, lokalni przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Nie zabraknie wystaw branżowych i degustacji potraw oraz bezpłatnych zamków dmuchanych dla dzieci.

Od godz. 17.00 rozpoczną się koncerty.
Na początek wystąpi zespół Osieczanki, a po nim Ewa Kryza.
O godz. 18.00 rozpocznie się koncert zespołu Mikesh.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół SKANER, którego występ zaplanowana na godz. 19.00.
Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna, którą poprowadzi Krzysztof Belak.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Gmina Wyrzysk okiem seniorów

Published

on

By

W Gminie Wyrzysk Spółdzielnia Socjalna Nowe Horyzonty zrealizowała projekt skierowany do seniorów, na który otrzymała dofinansowanie z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES ETAP. Partnerem w projekcie był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wyrzysku, a uczestnikami seniorzy uczęszczający do Klubu Seniora, prowadzonego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyrzysku.

Dla uczestników projektu zorganizowano warsztaty reminiscencyjne, leśniczy z Nadleśnictwo Kaczory, Lasy Państwowe, barwnie opowiadał nie tylko o pracy leśniczego ale również o bogactwie fauny i flory, którą można zobaczyć w polaneckim lesie. Wspólna zabawa przy muzyce była dopełnieniem tego ciekawego spotkania.

Po warsztatach reminiscencyjnych nastąpiły nagrania wspomnień seniorów z lokalnego Klubu. Dzięki pięknym, wzruszającym, a niekiedy trudnym refleksjom tworzą oni wspaniały film dokumentalny o życiu mieszkańców Wyrzyska i zmianach naszych małych ojczyzn na przestrzeni dziesięcioleci.

– Kieruję słowa podziękowania dla uczestników Klubu Seniora, wszystkich zaangażowanych instytucji i pracowników, którzy wolontariacko wspierali inicjatywę lokalną – mówi Bogusława Jagodzińska, Burmistrz Wyrzyska.

 

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Jubileuszowy Krasnal Europark w Pile już od 8 czerwca !

Published

on

By

Krasnal Europark – jedno z najbardziej znanych wesołych miasteczek w Polsce, laureat wielu wyróżnień oraz nagród, przyznawanych przez branżowe portale i fanów, który stacjonował także poza granicami naszego kraju, będzie obchodził w tym roku swój Jubileusz 35-lecia istnienia we Pile!

Lunapark będzie czynny już od czwartku,8 maja !

Tak dobrze znane atrakcje jak między innymi: Break Dancer, Hollywood, Formuła 1, kolejka górska ,,Dragon”,
urządzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych a także liczne strzelnice, cymbergaje, teraz cieszą oko i ucho umysł
nową oprawą świetlną, muzyczną oraz nowymi rozwiązaniami technicznymi.
Z okazji Jubileuszu 35-lecia będą także nowe, nieznane jeszcze dotąd atrakcje !

35 lat istnienia doskonale rekomenduje, że Krasnal to lunapark dla każdego, czego dowodem jest zdobyta w 2022 roku nagroda Plebiscytu Orły w kategorii Orły Rozrywki !

Spędź Wielki Jubileusz 35-lecia razem z Krasnalem !

Advertisement

Piła
Aleja Powstańców Wielkopolskich 99 (teren CH Atrium Kasztanowa)
Zapraszamy od 8 do 18 czerwca 2023
Lunapark czynny w dni powszednie od 14:00,
w soboty i niedziele od 11:00
Super zabawa aż do wieczora.

Już wkrótce konkurs, w którym do wylosowania będą zaproszenia do lunaparku. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FACEBOOKU.

Continue Reading