Connect with us

Wiadomości

Z kajaków sprzątali pilską Gwdę

Published

on

Zrobiliśmy to po raz kolejny. Sprzątanie Gwdy za nami – relacjonuje sprzątanie Joanna Piotrowska z PTTK w Pile.

Sobota 13 kwietnia 2024. 11 kajaków na wodzie, zaangażowanych 25 osób plus kilka instytucji. Altvater dostarczył sprzętów do sprzątania, Wyspiarz pyszną grochówkę, a większość sfinansował Urząd Gminy Piła.
Największą jednak  robotę zrobili klubowicze i przyjaciele Klubu Kajakowego PTTK Gwda w Pile, którzy wyciągali te obrzydlistwa z Gwdy i jej brzegów. Były oczywiście butelki, opony, plecaki, bluzy a nawet kosiarka, skrzynka z butelkami, muszla klozetowa i wózek dziecięcy!  Zapełniliśmy półtora z dwóch kontenerów podstawionych przez Altvater.
Generalnie można powiedzieć, że na odcinku przepływającym przez centrum Piły śmieci było mniej niż w poprzednich latach, co cieszy. Ale może też przyczyną tego był duży poziom wody wiosną, który zabrał co nieco z brzegów.
Trzeba koniecznie zaznaczyć, że najmłodszy – Nikodem, który niebawem skończy 6 lat – brał udział w naszej akcji po raz drugi.
Świetnie było się spotkać na rzece przy pięknej pogodzie i wspaniałej atmosferze, ale wiecie co? Wolałabym żeby nie było powodów do takich akcji!
Zapraszam na kolejne spływy.
Joanna PIOTROWSKA

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement