Connect with us

Fotorelacje

Wichury przeszły nad całym regionem

Published

on

Potężny orkan spustoszył całą Europę. Ucierpiał także nasz region. Przez kilka godzin mieszkańcy Piły nie mieli prądu ani ogrzewania. Nie działały tez telefony komórkowe.

– Porywy wiatru w Wielkopolsce wynosiły do 120 km/h. Już od wczesnych godzin porannych liczba zgłoszeń z minuty na minutę rosła. Tych zgłoszeń do straży trafiło ponad 2300. Większość tych zgłoszeń, bo ponad 1500, dotyczyła upadku drzew, które przewracały się na drogi oraz na linie energetyczne, ale również liczna część tych zgłoszeń dotyczyła uszkodzeń dachów. Takich zgłoszeń było ponad 500 z całego województwa – mówił wojewoda Michał Zieliński.

Do naprawy zniszczeń przydzielonych zostało ponad 2500 strażaków oraz druhów z OSP. Wojewoda podkreślił, że duża część tych zgłoszeń dotyczyła również kwestii problemów z odbiorem prądu. W najbardziej krytycznym momencie ponad 100 tysięcy odbiorców pozostawało bez dostępu do energii.

Prezentujemy fotorelację z wczorajszych wichur. Jeśli mają Państwo zdjęcia lub filmy dokumentujące skutki orkanu, prosimy o ich przesyłanie na naszego maila: redakcja@7dni.pila.pl. Stwórzmy fotorelację z szalejącego nad naszym regionem żywiołu.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotorelacje

Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W tym roku już po raz 39. Misjonarze Świętej Rodziny wystawiają w Górce Klasztornej koło Łobżenicy Misterium Męki Pańskiej.

Ciekawostką jest, że nie są to zawodowi aktorzy, a rolnicy z okolicznych miejscowości. W rolę Jezusa, tradycyjnie wciela się jeden z księży. Od kilku lat jest to ks. Marek Gubernat MSF.

W tym roku góreckie misterium wystawione zostanie jeszcze 26 marca oraz 1 i 2 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego misterium.

Tak wyglądało misterium 2 lata temu.

Advertisement

 

Continue Reading

Fotorelacje

10. Marsz Żołnierzy Wyklętych w Pile

Published

on

By

W sobotni wieczór w Pile przeszedł 10. Marsz Żołnierzy Wyklętych. Wcześniej w kościele pw. Św. Rodziny odbyła się uroczysta Msza Św.

Uczestnicy marsz przeszli spod kościoła ulicami miasta pod Mural Żołnierzy Wyklętych przy ul. Drygasa. W tym roku w marszu wziął udział także wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. Krótka relacja z marszu niebawem na naszym koncie w serwisie Youtube.

 

Advertisement
Continue Reading