Connect with us

Wiadomości

W RDLP w Pile trwa audyt

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Ministra klimatu i środowiska Paulina Henning-Kloska przy okazji wizyty w Pile postanowiła pojawić się w Regionalnej Dyrekcji Lasów  Państwowych w Pile – Kalinie. Powodem jej wizyty były doniesienia medialne na temat nieprawidłowości w zarządzaniu dyrekcją za poprzedniego dyrektora.

 

Panią minister zainteresował głównie remont łazienki w siedzibie RDLP w Pile-Kalinie, na którą poszło prawie 100.000 zł oraz jubileusz 45-lecia, który kosztował prawie 800.000 zł.

– Łazienka jest na prawdę skromna. Nie wiem gdzie jest tutaj wydana ta kwota. Co do jubileuszu to jestem na prawdę zdziwiona dlaczego za kilkugodzinną imprezę wydano aż 780.000 złotych – mówiła min. Paulina Hennig-Kloska.

Audyt w siedzibie lasów rozpoczął nowy dyrektor RDLP w Pile Tomasz Partyka.

 

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement