Connect with us

Fotorelacje

W Pile odbyła się pikieta w obronie parkingu przy ul. Bydgoskiej – FOTO

Published

on

W czwartek po południu w Pile odbyła się pikieta  mieszkańców osiedla Zamoście przeciwko planom Urzędu Miasta w Pile, który zakłada likwidację obecnego parkingu dla 100 pojazdów, a w jego miejsce postawienie budynku mieszkalno-usługowego o wysokości około pięciu pięter.

Protest rozpoczął się o godz. 17.00. To był jeden z największych protestów mieszkańców Piły w ostatnich latach. Spontanicznie zjawiło się na nim ponad 100 osób. Wcześniej mieszkańcy zbierali podpisy pod petycją do Prezydenta Piły Piotra Głowskiego oraz Biura Rady Miasta w Pile. Mieszkańcy wnosili o uwzględnienie ich głosów sprzeciwu i podjęcie innego rozstrzygnięcia. Pod petycją podpisało się ponad 700 mieszkańców.

Na protest przygotowano duże banery z żądaniami oraz ulotki, które zawierały żądania mieszkańców. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Relacja video wkrótce na naszym kanale na Youtube ( jeśli możesz zasubskrybuj ten kanał, a będziesz otrzymywać informacje o nowych filmach, które się na nim pojawią).

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotorelacje

Festiwal Teatrów Światła – Piła 2023

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Continue Reading

Fotorelacje

Procesja Bożego Ciała w Pile- NOWE FOTO

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Zamiast ogólnopilskiej procesji, procesje parafialne. Tak wyglądały dzisiaj uroczystości Bożego Ciała w Pile.

W parafii pw. Św. Antoniego nie było w tym roku tradycyjnych ołtarzy. Były za to ołtarze mobilne, stawiane wprost na ulicy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z parafii pw. Św. Antoniego oraz Świętej Rodziny.

Fot. Krzysztof Dęga / Artur Łazowy

Relacja video już niebawem na naszym kanale na YOUTUBE. Zapraszamy!

Advertisement

Continue Reading