Connect with us

Fotorelacje

W Pile odbyła się pikieta w obronie parkingu przy ul. Bydgoskiej – FOTO

Published

on

W czwartek po południu w Pile odbyła się pikieta  mieszkańców osiedla Zamoście przeciwko planom Urzędu Miasta w Pile, który zakłada likwidację obecnego parkingu dla 100 pojazdów, a w jego miejsce postawienie budynku mieszkalno-usługowego o wysokości około pięciu pięter.

Protest rozpoczął się o godz. 17.00. To był jeden z największych protestów mieszkańców Piły w ostatnich latach. Spontanicznie zjawiło się na nim ponad 100 osób. Wcześniej mieszkańcy zbierali podpisy pod petycją do Prezydenta Piły Piotra Głowskiego oraz Biura Rady Miasta w Pile. Mieszkańcy wnosili o uwzględnienie ich głosów sprzeciwu i podjęcie innego rozstrzygnięcia. Pod petycją podpisało się ponad 700 mieszkańców.

Na protest przygotowano duże banery z żądaniami oraz ulotki, które zawierały żądania mieszkańców. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Relacja video wkrótce na naszym kanale na Youtube ( jeśli możesz zasubskrybuj ten kanał, a będziesz otrzymywać informacje o nowych filmach, które się na nim pojawią).

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fotorelacje

Gala bokserska Polska – Włochy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Continue Reading

Fotorelacje

W Goraju znów wabili jelenie – FOTO

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

To nie jest prosta sprawa. Aby dobrze naśladować głosy dzikich zwierząt nie wystarczy dobra piszczałka, tuba czy muszla. Konieczne są dziesiątki , jeśli nie setki godzin spędzonych na rykowisku oraz … dobry słuch. Najlepsi zawodnicy z całej Polski zjechali do Goraja koło Czarnkowa, by wziąć udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Wabienia Jeleni.

W tym roku na konkurs przyjechało tradycyjnie około 30 zawodników. Większość już z dość sporym doświadczeniem jeśli chodzi o udział w tym konkursie. Cieszy też obecność młodych, dla których kultura łowicka i myśliwska to prawdziwa pasja.

Uczestnicy do wydawania dźwięków korzystali z najrozmaitszych przyrządów: od rur, przez różnego rodzaju tuby na muszlach skończywszy. Każdy zawodnik losował numer, a następnie prezentował swój ryk. Odgłosy oceniało profesjonalne jury, ukryte w drewnianych budkach. Zamknięcie jury w specjalnych pomieszczeniach ma spowodować, że wystawiane przez nich oceny mają być bezstronne. Jurorzy nie wiedzą kto w danej chwili występuje. Oceniają tylko na podstawie dźwięków jakie do nich napływają.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 uczestników z całej Polski. Jak twierdzą uczestnicy, naśladowanie odgłosów zwierząt wcale nie jest takie łatwe. Prócz sprzętu liczy się wyszkolenie, dobry słuch i zwyczajnie szczęście.

Uczestnicy mieli m.in. naśladować głosy starszego byka szukającego łani czy młodego byka . Trzeba mieć do tego nie tylko dobre gardło, ale też absolutny słuch.

Advertisement

W trakcie XXVIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej Goraj-Zamek 2022 odbędzie się także konkurs XXVIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskic czy XI Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni.

Continue Reading
Advertisement