Uroczyste otwarcie Bezpiecznej Akademii Pyrka

Przy Komisariacie Policji w Wyrzysku odbyło się uroczyste otwarcie Bezpiecznej Akademii Pyrka. To przyjazne miejsce dla najmłodszych, gdzie będą odbywały się zajęcia z policjantami z zakresu bezpieczeństwa. W Akademii znajdują się ławeczki oraz edukacyjne tablice profilaktyczne. Z tej okazji powstał również okolicznościowy mural z wizerunkiem sierż. Pyrka.

28 listopada br. przed Komisariatem Policji w Wyrzysku było bardzo tłoczno. A to z powodu otwarcia Bezpiecznej Akademii Pyrka. Projekt powstał z inicjatywy kom. Marcina Towalewskiego. Bezpieczna Akademia Pyrka znajduje się tuż przy komisariacie. To miejsce na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, gdzie znajdują się drewniane ławeczki, a wokół tablice edukacyjne, informujące o elementarnych zasadach bezpieczeństwa i prezentujące prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. W Akademii powstał mural, który przedstawia wizerunek sierż. Pyrka w otoczeniu dzieci.

Podczas inauguracji policjanci dla dzieci przygotowali wiele atrakcji, wśród których znalazły się quizy, zagadki i konkursy edukacyjne. Dla wszystkich przygotowane było ognisko i słodki poczęstunek. To miejsce, w którym cyklicznie od wiosny będą odbywały się zajęcia z dziećmi zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Będą one zapewne alternatywą dla tradycyjnych lekcji w szkolnych ławkach.

Podczas uroczystości z dziećmi bawiła się maskotka wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Każdy uczeń otrzymał elementy odblaskowe ufundowane przez Starostę Pilskiego oraz legitymację Małego Policjanta, którą wręczyli zaproszeni gości, wśród których byli: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Pani Maria Bratkowska – Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, Burmistrz Wyrzyska Pani Bogusława Jagodzińska wraz z Zastępcą Panem Jackiem Wiśniewskim, Pani Iwona Schulz – Radna Rady Powiatu w Pile, Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki, kom. Marcin Towalewski – Komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku, policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart