Connect with us

Na sygnale

Ukraińcy napadli na 42-latka i wywieźli go do lasu

Published

on

Dwóch Ukraińców napadło na 42-letniego mieszkańca Chodzieży. Sprawcy wywieźli go do lasu i pobili. Teraz grozi im więzienie.

Zaczęło się od drobnej sprzeczki pomiędzy mężczyznami w jednym z chodzieskich lokali. Mieszkaniec Chodzieży zwrócił uwagę dwóm obywatelom Ukrainy, aby się nie awanturowali i nie zaczepiali innych osób. Agresywni mężczyźni zostali wyproszeni z lokalu przez ochronę. Wydawać by się mogło, że na tym całe zajście się zakończy.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 10 na 11 września. W pewnym momencie doszło do sprzeczki pomiędzy 42-letnim mieszkańcem Chodzieży, który zwrócił uwagę dwóm mężczyznom, jak się okazało obywatelom Ukrainy, aby nie zaczepiali innych osób. Kiedy doszło do kłótni ochrona lokalu wyprosiła dwóch agresywnych mężczyzn. Wydawać by się mogło, że na tym całe zajście się skończyło.

-Jednak kiedy 42-letni chodzieżanin wychodził z lokalu wyproszeni wcześniej Ukraińcy podeszli do niego i pod pozorem pogodzenia się i przeproszenia za zaistniałą sytuację poprosili go o podejście do ich samochodu. Mężczyzna zgodził się i wszedł do ich pojazdu. W tym momencie jeden Ukraińców założył mu linkę na szyję i zaczął dusić. W tym czasie drugi z mężczyzn zaczął bić 42-latka po twarzy. W pojeździe znajdował się również kierowca, który natychmiast ruszył w kierunku ronda na krajowej 11-stce. Następnie w rejonie lasu przy ulicy Topolowej kierujący zatrzymał pojazd, a pozostali dwaj mężczyźni wyciągnęli 42-latka z samochodu, gdzie dalej go kopali i bili po całym ciele, po czym wsiedli do pojazdu i odjechali – relacjonuje Dariusz Szęfel z chodzieskiej policji.
Pobity 42-latek poinformował o całym zdarzeniu Policję. Sprawę przejął Wydział Kryminalny chodzieskiej komendy. Policjanci prowadząc czynności w sprawie bardzo szybko ustalili prawdopodobną tożsamość sprawców tego zdarzenia. Dodatkowo okazało się, że to nie była pierwsza sytuacja, kiedy to dwaj obywatele Ukrainy zachowywali się agresywnie na terenie różnych lokali w Chodzieży.
20 września policjanci byli już pewni, co do tożsamości sprawców w związku z czym zatrzymali 40-letniego mężczyznę oraz jego 33-letniego kolegę obu narodowości ukraińskiej. Obaj sprawcy usłyszeli zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia 42-letniego mieszkańca Chodzieży, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.
Teraz za popełnione przestępstwo obu mężczyznom grozi kilka lat więzienia.
Na szczęście obrażenia 42-latka nie były poważne i skończyło się na zasinieniach i ogólnych potłuczeniach.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. oihugy

    26 września, 2017 at 8:36 am

    zaczyna sie smieci won z polski

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Silnie powiało w pow. chodzieskim

Published

on

By

21 maja 2022 roku z powodu bardzo silnego wiatru, który przeszedł przez powiat chodzieski, strażacy musieli interweniować 15 razy.

W usuwanie skutków silnego i porywistego wiatru zaangażowani byli strażacy zarówno zawodowi jaki ochotnicy praktycznie z całego powiatu chodzieskiego. Odnotowano łącznie 15 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i gałęzi, które tarasowały drogi.

Strażacy musieli też zabezpieczać uszkodzone przez wichurę dachy czy usuwać drzewa, które uszkodziły pojazdy osobowe.

W działaniach brały udział zarówno jednostki PSP z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chodzieży jak i OSP z: OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Milcz, OSP Heliodorowo, OSP Próchnowo, OSP Zbyszewice, OSP Lakowo.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Komenda Powiatowa PSP w Pile ma już 30 lat

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzień Strażaka, 30-lecie JRG KP PSP nr 1  w Pile oraz podpisanie umowy na budowę OSP w Bądeczu były tematami dzisiejszej wizyty w naszym mieście wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Pile powstała w 1992 roku. Wtedy niczym nie przypominała tej która jest aktualnie.

-Mieliśmy wtedy stare samochody strażackie, a teraz mamy najnowocześniejsze w kraju. To duży skok technologiczny – mówi mł. bryg. Paweł Kamiński – z-ca Komendanta Powiatowego KP PSP w Pile.

Przez te wszystkie lata zmieniła się też specyfika działania strażaków. Kiedyś wyjeżdżali oni głównie do pożarów. Teraz większość to wyjazdy do wypadków komunikacyjnych czy pomocy medykom i policji.

Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości. Wśród nich m.in. poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki, starosta pilski Eligiusz Komarowski, a także były komendant PSP w Pile Ryszard Urbański i Rafał Mrowiński.

W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom wręczono pamiątkowe medale oraz awanse na wyższe stopnie.

Advertisement

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał także umowę na budowę remizy OSP w Bądeczu. Na początku stycznia br. remiza wraz z wyposażeniem i wozem bojowym spłonęła. Przyznana dotacja na jej odbudowę i nowy sprzęt dla druhów z OSP wynosi 1 920 000 zł. Środki pochodzą z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 

Continue Reading
Advertisement