Uciekł z miejsca zdarzenia i zgłosił fikcyjną kradzież

Funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Ujście. Mężczyzna odpowie za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz poniesie odpowiedzialność za doprowadzenie do kolizji i jazdę bez uprawnień.

W środę, 5 stycznia w godzinach popołudniowych, w Pile na al. Poznańskiej kierujący pojazdem marki Ford doprowadził do kolizji z rowerzystą. W momencie kiedy pokrzywdzony zaczął dzwonić po Policję, sprawca wrócił do pojazdu i odjechał z miejsca kolizji.

Na miejsce przybył patrol Wydziału Ruchu Drogowego, który ustalił właściciela pojazdu. W tym samym czasie sprawca porzucił swój samochód kilka ulic dalej. Mężczyzna po kilku godzinach pojawił się w siedzibie pilskiej jednostki, ale po to by złożyć zawiadomienie o kradzieży swojego pojazdu.

Funkcjonariusz, który tego dnia przyjmował zawiadomienie wiedział o wcześniejszym zdarzeniu z rowerzystą, a marka, model i cechy charakterystyczne pojazdu potwierdziły jego przypuszczenia. Mężczyzna zgłosił kradzież samochodu, który brał udział w kolizji. Idąc w zaparte, że nie ma pojęcia o żadnym zdarzeniu złożył fałszywe zeznania oraz zawiadomienie o przestępstwie. W tym samym czasie policjanci dotarli ponownie do rowerzysty i potwierdzili, że obecny w komendzie mężczyzna był sprawcą kolizji. 50-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany.

Mężczyzna ostatecznie przyznał się do kolizji oraz nieprawdziwego zgłoszenia kradzieży. Usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań oraz złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec gminy Ujście odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Zgodnie z nowymi przepisami Sąd może orzec wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart