Mamy trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem mieszkańca Powiatu Pilskiego.
W niedzielę wieczorem poinformował o tym starosta pilski – Eligiusz Komarowski. Chodzi o mężczyznę w wieku 48 lat, mieszkańca Piły.
– Ograniczmy naszą aktywność i przemieszczanie się – apeluje starosta pilski.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 275 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 14 osób zmarło.
Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 5.04.2020 r. z powodu podejrzenia koronawirusem:
– Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6155 osób;
– Hospitalizowanych jest ogółem 109 osób;
– Poddanych izolacji lub kwarantannie są 11714 osoby.
Plany likwidacji dworca PKS w Pile były tematem dzisiejszej konferencji prasowej starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego oraz Arkadiusza Kubicha – wice starosty pilskiego.
Starosta poinformował, że już w 2018 roku PKS Sp. z o.o. wniosła do Rady Miasta w Pile o zmianę miejscowego planu zagospodarowania w rejonie ul. Kwiatowej i 14 lutego. Wnioskodawca chciał by w owym projekcie zapisano, że na terenie obecnego dworca PKS zapisać przeznaczenie pod budownictwo wielorodzinne. Innymi słowy, gdyby Rada Miasta przegłosowała taką zmianę, pilski PKS może sprzedać teren dworca deweloperowi a ten może na nim wybudować budynki mieszkalne. Co ciekawe, pomysł PKS-u zyskał aprobatę prezydenta Piły Piotra Głowskiego.
Tak powstał plan miejscowego zagospodarowania w tym rejonie miasta.
-Nie dziwię się prywatnemu przedsiębiorcy, dziwię się postawie władz miasta w tej sprawie. Nasze wątpliwości wzbudza zasadność tych planów. Piła ma specyficzne położenie, oddziałuje na cały subregion. Tu przyjeżdżają do szkół średnich uczniowie, tu – z różnych stron – dojeżdżają do zakładów pracy dorośli – mówił dzisiaj starosta pilski Eligiusz Komarowski.
Jednocześnie zaznaczył, że dzisiaj jego pracownicy złożyli w Urzędzie Miasta uwagi do zmian w planie miejscowego zagospodarowania dla tego terenu. Jednocześnie zapowiedział też, że będą zbierane podpisy pod petycją przeciwko likwidacji dworca PKS. Zbieranie podpisów ma się odbywać w godzinach porannych przed dworcem PKS oraz w szkołach, do których dojeżdżają uczniowie.
Z niewielkim opóźnieniem Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego w Wysokiej przeprowadzili pierwszy w tym sezonie strzeleckim turniej o godność Króla 3 Majowego A.D. 2022. Rywalizowano jak zwykle w strzelaniach do tarcz honorowych, Tarczy Królewskiej oraz do Kura.
Pierwsza z tarcz honorowych została ufundowana przez Brata Waldemara Koteckiego i trafiła do rąk Prezesa Banku Spółdzielczego w Wysokiej Macieja Wojczyńskiego, który okazał się lepszy od kandydata do Bractwa Rafała Waśkowiaka oraz Brata Andrzeja Batora. Kolejną tarczę ufundował Brat Mariusz Nowak. Zwyciężył w strzelaniu do niej Brat Andrzej Bator, przed Rafałem Waśkowiakiem i Bratem Andrzejem Oziminą. W strzelaniu do ostatniej z tarcz honorowych, ufundowanej przez Brata Franciszka Miedzińskiego, najlepszy okazał się Brat Mirosław Mantaj wyprzedzając Rafała Waśkowiaka i Brata Waldemara Koteckiego.
Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudziło strzelanie do Tarczy Królewskiej. Zdobył ją wraz z tytułem Króla 3 Majowego A.D. 2022 Brat Prezes Jan Mrotek. Pierwszym Rycerzem został Brat Andrzej Ozimina , a Drugim Rycerzem Brat Andrzej Bator.
Na zakończenie strzelano do Kura. Zwyciężyła w nim Marta Bureta, który wyprzedziła swoją Mamę Mirosławę Nowak oraz Brata Andrzeja Batora.
7dni.pila.pl informuje, iż od dnia 25 maja 2018 roku wprowadza aktualizację polityki prywatności i zabezpieczeń. Więcej na stronie Polityka prywatności w serwisie WWW.
Privacy settings
Ustawienia Prywatności
Ta strona wykorzystuje funkcjonalne pliki cookie i zewnętrzne skrypty, aby poprawić twoje wrażenia. które pliki cookie i skrypty są używane i jaki mają one wpływ na twoją wizytę, podano po lewej stronie. możesz zmienić swoje ustawienia w dowolnym momencie. Twoje wybory nie będą miały wpływu na twoją wizytę.
NOTE: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.