Connect with us

Na sygnale

Tlenek węgla znów zaatakował

Published

on

O tym, jak niebezpieczny jest tlenek węgla przekonała się 15-letnia dziewczynka, która brała kąpiel w jednym z budynków wielorodzinnych w Pile.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 21 grudnia 2021 roku, krótko po godzinie 20:30. Gdy nastolatka nie dawała znaków życia podczas kąpieli, jej ojciec postanowił sprawdzić co jest tego powodem. Okazało się, że ten silnie niebezpieczny związek pojawiając się w łazience potruł dziewczynkę, która w wyniku tego straciła przytomność. Przybyli na miejsce zdarzenia pilscy strażacy, przy użyciu specjalistycznych mierników potwierdzili obecność tlenku węgla w mieszkaniu, o bardzo dużej wartości 150 ppm. Dziewczynka przetransportowana została przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Strażacy przypominają, że okres grzewczy jest typowym okresem występowania tego „cichego zabójcy”, którego nie czuć, nie słychać, ani nie widać. Typowymi objawami zatrucia tlenkiem węgla jest ból głowy, nudności, zawroty głowy, duszności, a w konsekwencji utrata przytomności, a nawet śmierć.

W okresie przedświątecznym, gdy nie mamy jeszcze pomysłów na prezent, proponujemy jako doskonały przykład podarować swoim bliskim czujkę tlenku węgla. To niewielkie urządzenie jako jedyne jest w stanie ostrzec domowników o występującym zagrożeniu, a w konsekwencji uratować Nasze życie i zdrowie.

Pamiętaj! Jest to mała inwestycja, w duże bezpieczeństwo! Wasze bezpieczeństwo!

Advertisement

Opracowanie: asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nie żyją cztery osoby z naszego powiatu. Wracali z wakacji…

Published

on

By

fot. Policja Bydgoszcz

Trzy ofiary śmiertelne, a  jedna osoba zmarła w szpitalu.  To bilans wypadku drogowego na DK 10 w miejscowości Emilianowo. Wszystkie ofiary to mieszkańcy powiatu pilskiego.

W piątek przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki VW. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala.  Niestety jej także nie udało się uratować.

Advertisement

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Continue Reading

Na sygnale

Znów kolizja koło Hotelu Gromada

Published

on

By

To jest pechowe rondo. Nie ma tygodnia, by nie doszło tam do kolizji. Kierowcy spoza Piły nie potrafią na nim jeździć.

Przed godziną 10.00 doszło do kolizji przy Hotelu Gromada w Pile. Uczestniczyły w niej dwa pojazdy osobowe.

Na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Continue Reading
Advertisement