Tlenek węgla znów zaatakował

O tym, jak niebezpieczny jest tlenek węgla przekonała się 15-letnia dziewczynka, która brała kąpiel w jednym z budynków wielorodzinnych w Pile.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 21 grudnia 2021 roku, krótko po godzinie 20:30. Gdy nastolatka nie dawała znaków życia podczas kąpieli, jej ojciec postanowił sprawdzić co jest tego powodem. Okazało się, że ten silnie niebezpieczny związek pojawiając się w łazience potruł dziewczynkę, która w wyniku tego straciła przytomność. Przybyli na miejsce zdarzenia pilscy strażacy, przy użyciu specjalistycznych mierników potwierdzili obecność tlenku węgla w mieszkaniu, o bardzo dużej wartości 150 ppm. Dziewczynka przetransportowana została przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Strażacy przypominają, że okres grzewczy jest typowym okresem występowania tego „cichego zabójcy”, którego nie czuć, nie słychać, ani nie widać. Typowymi objawami zatrucia tlenkiem węgla jest ból głowy, nudności, zawroty głowy, duszności, a w konsekwencji utrata przytomności, a nawet śmierć.

W okresie przedświątecznym, gdy nie mamy jeszcze pomysłów na prezent, proponujemy jako doskonały przykład podarować swoim bliskim czujkę tlenku węgla. To niewielkie urządzenie jako jedyne jest w stanie ostrzec domowników o występującym zagrożeniu, a w konsekwencji uratować Nasze życie i zdrowie.

Pamiętaj! Jest to mała inwestycja, w duże bezpieczeństwo! Wasze bezpieczeństwo!

Opracowanie: asp. Mateusz Kentzer, KP PSP Piła

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart