Connect with us

Na sygnale

Szaleje wichura. Zerwane dachy i linie energetyczne

Published

on

Przyszła zapowiadana wczoraj po południu wichura. W naszym terenie doszło na chwilę obecną do 37 zdarzeń. Zerwane są dachy i linie energetyczne, a także powalone drzewa. Cały czas na miejscu działają strażacy.

Strażacy z powiatu pilskiego nie mieli spokojnej nocy. Pierwsze interwencje zaczęły się o 1.30 w nocy. Strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew, a także zerwanych linii energetycznych m.in. w Kościerzynie oraz w gm. Wysoka.

Najpoważniejsze do tej pory zdarzenie to zerwany dach na sali wiejskiej i miejscowej kaplicy w miejscowości Młotkowo w gm. Wysoka. Tam na miejscu działa 6 zastępów straży pożarnej. Najważniejsza jednak wiadomość, to że nikt nie zginął i  nie odniósł obrażeń ciała – wyjaśnia Paweł Kamiński – rzecznik prasowy straży pożarnej w Pile.

W Śmiłowie drzewo spadło na linię energetyczną. W tej chwili strażacy czekają na odłączenie przez Energetykę prądu i przystąpią do jego usuwania. Łącznie na godz. 9.10 na terenie powiatu pilskiego doszło do 37 zdarzeń.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading

Na sygnale

W Pile na stawkach utonął 22-latek

Published

on

By

Tragiczny początek wakacji. W czwartek wieczorem w stawkach przy ul. Kusocińskiego utonął 22-latek.

W czwartkowy wieczór dwóch 22-latków postanowiło popływać w “stawkach” przy ul. Kusocińskiego. W pewnym momencie jeden z nich zaczął się topić. Drugi z mężczyzn ruszył mu na ratunek. Zdołał wyciągnąć go z wody, a następnie rozpoczął reanimację. Sytuacja była dramatyczna.

Po chwili pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął czynności ratunkowe i zabrał 22-latka do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji młody mężczyzna zmarł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi pilska policja pod nadzorem prokuratury.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement