Strzelanie Niepodległościowe w Wysokiej

Kilka dni przed Narodowym Świętem Niepodległości, 6 listopada br. Siostry i Bracia z Bractwa Kurkowego w Wysokiej przeprowadzili ostatni w tym sezonie strzeleckim turniej o godność Króla Niepodległościowego A.D. 2021. Rywalizowano jak zawsze w strzelaniach do tarcz honorowych, Tarczy Królewskiej oraz do Kura.

Pierwsza z tarcz honorowych została ufundowana przez Brata Mirosława Mantaja i trafiła do rąk Brata Prezesa Jana Mrotka, który okazał się lepszy od Nikoli Sieniawskiej oraz Brata Andrzeja Oziminy. Kolejną tarczę ufundował Brat Tomasz Miedziński. Zwyciężyła w strzelaniu do niej Nikola Sieniawska przed Braćmi: Jarosławem Rymarskim i Andrzejem Oziminą. W strzelaniu do ostatniej z tarcz honorowych, ufundowanej przez Brata Jana Mrotka, najlepszy okazał się kandydat do Bractwa Kurkowego w Wysokiej, obecny Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz wyprzedzając Brata Romana Sadzaka i Brata Jarosława Rymarskiego.


Jak zawsze, najwięcej emocji wzbudziło strzelanie do Tarczy Królewskiej. Zdobyła ją wraz z tytułem Króla Niepodległościowego A.D. 2019 Siostra Kamila Helińska, dla której to już drugi tytuł królewski w tym roku. Pierwszym Rycerzem został Brat Roman Sadzak, a Drugim Rycerzem Brat Andrzej Ozimina.

Na zakończenie strzelano do Kura. Zwyciężył w nim Brat Roman Rymarski, który wyprzedził Artura Kłysza i Brata Romana Sadzaka.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart