Connect with us

Wiadomości

Sprzęt rolniczy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Published

on

W najbliższą niedzielę, 18 czerwca w godz. 11:00-18:00, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, odbędzie się I Wystawa Rolnicza oraz etap powiatowy Bitwy Regionów – Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich.

– Stadion Powiatowy przy Okrzei to miejsce różnego rodzaju spotkań, wydarzeń i imprez. Tu życie toczy się 7 dni w tygodniu od rana do wieczora. Tym razem zapraszamy na nowe wydarzenie, którego jeszcze w naszym kalendarzu imprez nie było – wystawę sprzętu rolniczego. Towarzyszyć jej będzie konkurs potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Oczywiście z możliwością degustacji. To wydarzenie dla całych rodzin, ponieważ nie zabraknie atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców gmin powiatu pilskiego – podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Postanowiliśmy po 10 latach powrócić do wydarzenia, które niegdyś odbywało się w Starej Łubiance. Jestem pewien, że dopisze frekwencja, bo będzie co podziwiać – mówi współorganizator Piotr Maj, kierownik Powiatowego Biura w Pile Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Podczas Wystawy Rolniczej będzie można zapoznać się ze sprzętem, jaki na co dzień rolnicy używają w swoich gospodarstwach, ale również spędzić czas na wesoło próbując swoich sił np. w ujeżdżaniu byka czy dojeniu krowy, a najmłodsi będą mogli skorzystać z darmowych dmuchańców.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement