Connect with us

Wiadomości

Sprzęt rolniczy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei

Published

on

W najbliższą niedzielę, 18 czerwca w godz. 11:00-18:00, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile, odbędzie się I Wystawa Rolnicza oraz etap powiatowy Bitwy Regionów – Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich.

– Stadion Powiatowy przy Okrzei to miejsce różnego rodzaju spotkań, wydarzeń i imprez. Tu życie toczy się 7 dni w tygodniu od rana do wieczora. Tym razem zapraszamy na nowe wydarzenie, którego jeszcze w naszym kalendarzu imprez nie było – wystawę sprzętu rolniczego. Towarzyszyć jej będzie konkurs potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Oczywiście z możliwością degustacji. To wydarzenie dla całych rodzin, ponieważ nie zabraknie atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych mieszkańców gmin powiatu pilskiego – podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Postanowiliśmy po 10 latach powrócić do wydarzenia, które niegdyś odbywało się w Starej Łubiance. Jestem pewien, że dopisze frekwencja, bo będzie co podziwiać – mówi współorganizator Piotr Maj, kierownik Powiatowego Biura w Pile Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Podczas Wystawy Rolniczej będzie można zapoznać się ze sprzętem, jaki na co dzień rolnicy używają w swoich gospodarstwach, ale również spędzić czas na wesoło próbując swoich sił np. w ujeżdżaniu byka czy dojeniu krowy, a najmłodsi będą mogli skorzystać z darmowych dmuchańców.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Pile powstanie nowy żłobek

Published

on

By

Już wkrótce w Pile powstanie nowy żłobek. Właśnie Gmina Piła podpisała z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Maluch+.

O tym, że w Pile brakuje miejsc w żłobkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jest jednak szansa, że niebawem się to zmieni. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał właśnie umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie utworzenia żłobka. Kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.

Żłobek ma powstać w miejsce zlikwidowanego Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Witaszka w Pile. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń  podpisało umowę na 1,2 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie utworzony klubu dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

1,6 mln złotych dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

By

fot. WUW

Mieszkańcy Wyrzyska i powiatu pilskiego czekali wiele lat na ten moment. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowę na udzielenie dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1,6 mln zł, dzięki której w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zostanie wybudowany łącznik, który połączy trzy budynki szpitala.

Dotacja udzielona Powiatowi Pilskiemu obejmuje dofinansowanie rozwoju Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Podczas mojej poprzedniej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku pan prezes szpitala, pan dyrektor ds. lecznictwa, a także pan starosta, artykułowali potrzebę budowy łącznika między budynkami szpitala. Taki wniosek został złożony i dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona została dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa i ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wyrzysk oraz całego powiatu pilskiego, dla pacjentów, jak i dla kadry szpitala, która dzięki dofinansowaniu będzie miała lepsze warunki pracy – dodał.

Wojewoda przekazał również dyrekcji szpitala dwa respiratory, które są częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHO, która przekazała stronie polskiej sprzęt w postaci defibrylatorów, respiratorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, które w sposób czynny są zaangażowane w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym na terytorium RP w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Advertisement
Continue Reading