Rozgłośnia „PIONIER” ruszy w miasto!!!

Pilskie Muzeum Wojskowe ma do dyspozycji Rozgłośnię elektroakustyczną typu SM „PIONIER” na nadwoziu samochodu terenowego UAZ-452. Wóz został uruchomiony i od strony mechanicznej wymaga niewielkich nakładów pracy, niestety sprzęt nagłośnieniowy nie działa.

 

Rozgłośnia jest wyposażona w mikser, wzmacniacz i głośniki z lat 80. nie są to skomplikowane urządzenia, ale do ich naprawy lepiej posiadać schematy instalacji.

– W celu uruchomienia rozgłośni zwróciliśmy się z prośbą o pomoc i wsparcie do Wojskowych Zakładów Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy koło Wrocławia, gdzie produkowano kiedyś rozgłośnie „PIONIER”. Zakłady od ponad 50 lat dostarczają swoje produkty na wymagający rynek zbrojeniowy, a od dzisiaj wspierają również muzealników wojskowych. Na nasza prośbę zareagowano bardzo szybko, z zakładów dostaliśmy dużą paczkę, a w niej kopie dokumentacji technicznej rozgłośni, zawierającą potrzebne nam schematy, dodatkowo otrzymaliśmy instrukcję obsługi oraz instrukcję serwisową – mówi Przemysław Olszyński – dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego.

 

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 w Czernicy S.A. to na dzień dzisiejszy bardzo nowoczesna firma, która poza szeroką gama usług skierowanych na rynek cywilny produkuje nowoczesne wozy dowodzenia i sprzęt łączności dla wojska (www.wzl2.pl). Dzięki przekazanej dokumentacji muzeum będzie mogło  uruchomić rozgłośnię i wykorzystywać ją w przyszłości do bezpośredniego informowania mieszkańców Piły i okolic o organizowanych przez muzeum imprezach plenerowych.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart