Connect with us

Wiadomości

Remontują drogę w Równopolu

Published

on

W gminach powiatu pilskiego trwają prace przy remontach dróg powiatowych i budowie chodników. Jeden z remontów dróg odbywa się w Równopolu.

W tej malowniczej miejscowości w gminie Kaczory trwają intensywne prace związane z przebudową drogi powiatowej biegnącej przez jej centrum. Prace są zaawansowane. Na drodze powstaje nowa nawierzchnia, która charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz redukuje uciążliwy hałas. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie, wybudowane będą nowe chodniki, powstaną bezpieczne zjazdy do posesji.

O tę inwestycję zabiegała radna Rady Powiatu w Pile, członek Zarządu Powiatu Emilia Załachowska, która przez dwie kadencje była sołtysem Równopola i doskonale zna potrzeby mieszkańców.

Advertisement

– Zabiegali o remont tej drogi od dawna. Cieszę się ogromnie, że w końcu ta inwestycja doszła do skutku, jest mi ona szczególnie bliska sercu – mówi Emilia Załachowska, która osobiści obserwuje postępy prac.

Przypomnijmy, że wcześniej zarówno Rada Sołecka, jak i mieszkańcy Równopola pisali pisma do poprzednich władz Powiatu Pilskiego i ich prośby przez wiele lat były ignorowane. Teraz marzenie o bezpiecznej drodze się spełnia.

Przebudowa drogi w Równopolu odbywa się w ramach środków pozyskanych w ubiegłym roku z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dzięki nim uda się zmodernizować niemal 20 kilometrów dróg w gminach Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a łączna kwota inwestycji to blisko15 milionów złotych. Remonty dróg trwają w każdej gminie i zakończą się najpóźniej w październiku.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Pile powstanie nowy żłobek

Published

on

By

Już wkrótce w Pile powstanie nowy żłobek. Właśnie Gmina Piła podpisała z Wojewodą Wielkopolskim umowę na dofinansowanie inwestycji z rządowego programu Maluch+.

O tym, że w Pile brakuje miejsc w żłobkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jest jednak szansa, że niebawem się to zmieni. Prezydent Piły Piotr Głowski podpisał właśnie umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie utworzenia żłobka. Kwota dofinansowania to ponad 1,7 mln złotych.

Żłobek ma powstać w miejsce zlikwidowanego Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Witaszka w Pile. Z kolei Miasto i Gmina Budzyń  podpisało umowę na 1,2 mln złotych. Z tych pieniędzy zostanie utworzony klubu dziecięcy z 30 miejscami opieki.

Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Advertisement

 

 

Advertisement
Continue Reading

Wiadomości

1,6 mln złotych dla Szpitala Powiatowego w Wyrzysku

Published

on

By

fot. WUW

Mieszkańcy Wyrzyska i powiatu pilskiego czekali wiele lat na ten moment. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś umowę na udzielenie dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa w wysokości 1,6 mln zł, dzięki której w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zostanie wybudowany łącznik, który połączy trzy budynki szpitala.

Dotacja udzielona Powiatowi Pilskiemu obejmuje dofinansowanie rozwoju Szpitala Powiatowego w Wyrzysku w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej, likwidację barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala oraz zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego.

Podczas mojej poprzedniej wizyty w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku pan prezes szpitala, pan dyrektor ds. lecznictwa, a także pan starosta, artykułowali potrzebę budowy łącznika między budynkami szpitala. Taki wniosek został złożony i dzięki decyzji pana premiera Mateusza Morawieckiego udzielona została dotacja z rezerwy ogólnej budżetu państwa i ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana – mówił wojewoda Michał Zieliński. – Bardzo się cieszę, bo to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wyrzysk oraz całego powiatu pilskiego, dla pacjentów, jak i dla kadry szpitala, która dzięki dofinansowaniu będzie miała lepsze warunki pracy – dodał.

Wojewoda przekazał również dyrekcji szpitala dwa respiratory, które są częścią wyposażenia dla wielkopolskich placówek od WHO, która przekazała stronie polskiej sprzęt w postaci defibrylatorów, respiratorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej, z przeznaczeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, które w sposób czynny są zaangażowane w udzielanie pomocy medycznej osobom przybyłym na terytorium RP w wyniku konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Advertisement
Continue Reading