Connect with us

Wiadomości

Remontują drogę w Równopolu

Published

on

W gminach powiatu pilskiego trwają prace przy remontach dróg powiatowych i budowie chodników. Jeden z remontów dróg odbywa się w Równopolu.

W tej malowniczej miejscowości w gminie Kaczory trwają intensywne prace związane z przebudową drogi powiatowej biegnącej przez jej centrum. Prace są zaawansowane. Na drodze powstaje nowa nawierzchnia, która charakteryzuje się większą wytrzymałością oraz redukuje uciążliwy hałas. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie, wybudowane będą nowe chodniki, powstaną bezpieczne zjazdy do posesji.

O tę inwestycję zabiegała radna Rady Powiatu w Pile, członek Zarządu Powiatu Emilia Załachowska, która przez dwie kadencje była sołtysem Równopola i doskonale zna potrzeby mieszkańców.

Advertisement

– Zabiegali o remont tej drogi od dawna. Cieszę się ogromnie, że w końcu ta inwestycja doszła do skutku, jest mi ona szczególnie bliska sercu – mówi Emilia Załachowska, która osobiści obserwuje postępy prac.

Przypomnijmy, że wcześniej zarówno Rada Sołecka, jak i mieszkańcy Równopola pisali pisma do poprzednich władz Powiatu Pilskiego i ich prośby przez wiele lat były ignorowane. Teraz marzenie o bezpiecznej drodze się spełnia.

Przebudowa drogi w Równopolu odbywa się w ramach środków pozyskanych w ubiegłym roku z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dzięki nim uda się zmodernizować niemal 20 kilometrów dróg w gminach Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, a łączna kwota inwestycji to blisko15 milionów złotych. Remonty dróg trwają w każdej gminie i zakończą się najpóźniej w październiku.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement