Connect with us

Wiadomości

Rajd pieszy śladem niemieckich fortyfikacji z okresu II wojny światowej

Published

on

Teoretycznie mamy wiosnę, czas się ruszyć!!!Serdecznie zapraszamy na wspólną wyprawę śladem niemieckich fortyfikacji broniących dawniej dostępu do miasta od wschodu.

Startujemy autobusem o 10:00 z placu Zwycięstwa i jedziemy na ,,Przedmoście”. Idziemy pieszo od Leszkowa przez poligon, dalej jeziorami do ostatniego schronu bojowego przy szosie na Złotów. Wracamy drugim brzegiem jeziora ,,Płotki” i dzięki uprzejmości MOSIR Piła robimy na koniec rajdu ognisko na terenie Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego ,,PŁOTKI”. Autobus odwozi nas na plac Zwycięstwa.
WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Opłata za uczestnictwo 10 zł od osoby (zawiera opłatę za przejazd oraz koszt ubezpieczenia), zbieramy przy wsiadaniu do autobusu, prosimy przygotować odliczoną kwotę.
W suchy prowiant i mokre picie na trasę oraz kiełbaski na ognisko każdy uczestnik zaopatruje się we własnym zakresie.
Z uwagi na ograniczoną pojemność autobusu obowiązują zapisy – zgłoszenie zawierające imię i nazwisko uczestnika należy wysłać na adres rajd@pmw.pila.pl do godziny 23:59 w dniu 21.04.2023.
Przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zwrotnym z przypisanym numerem na liście uczestników. Potwierdzenia wysyłane będą najdalej w kolejnym dniu po zgłoszeniu.
Osoby niepełnoletnie poniżej 16 roku życia biorą udział będąc pod opieką osoby dorosłej – pełnoprawnego opiekuna.
Do zobaczenia!!!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Uwaga! Utrudnienia na drodze!

Published

on

By

fot. KPP Piła

W związku z kolizją drogową, do której doszło w nocy z piątku na sobotę uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości, 500-lecia Piły oraz ul. Koszalińskiej. Do czasu jej naprawy sygnalizacja nadaje tylko sygnał ostrzegawczy.

👮🏻 Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców policjanci pilskiej drogówki będą doraźnie kontrolować to skrzyżowanie, szczególnie w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu. W momentach newralgicznych będą też ręcznie kierować ruchem.
🚗 Przypominamy również, że al. Niepodległości jest drogą z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast kierowcy jadący od strony mostów królewskich lub lotniska są na drogach podporządkowanych i muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
🚨Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Sugerujemy też wybranie alternatywnej trasy przejazdu i ominięcie utrudnienia.

Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading