Connect with us

Wiadomości

Przywrócono ruch na trasie kolejowej Poznań – Piła

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

W czwartkowe popołudnie przywrócono ruch na trasie kolejowej pomiędzy Poznaniem a Piłą. W środę nieopodal Budzynia (pow. chodzieski), w wyniku zderzenia ciężarówki i pociągu zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. przekazał PAP, że w czwartek, przed godz. 17.00 przywrócono normalny ruch na trasie. Wcześniej kolejarze musieli usunąć skutki środowego wypadku.

-Naprawiono około 200 m torowiska, wymieniono 300 podkładów, wyregulowano sieć trakcyjną, ustabilizowano tor, wymieniono oświetlenie i oznakowanie na przejeździe – wyliczył.

 

W środę, około godz. 8.10, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko Budzynia, pociąg relacji Kołobrzeg – Poznań uderzył w naczepę ciężarówki przewożącej blachy. W wyniku zderzenia zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało; mężczyzna był trzeźwy.

Advertisement

 

W wyniku zderzenia skład wykoleił się. Uszkodzeniu uległo również około 200 metrów toru. Trasa pomiędzy Poznaniem i Piłą jest w większości jednotorowa.

 

Do czasu usunięcia skutków wypadku wstrzymano normalny ruch pomiędzy Poznaniem a Piłą. Za pociągi regionalne – należące do Polregio i Kolei Wielkopolskich – wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku pomiędzy Rogoźnem a Budzyniem. Z kolei pociągi dalekobieżne jeździły objazdem przez Gniezno, Inowrocław i Bydgoszcz.

Advertisement

 

Okoliczności i przyczyny środowego wypadku badają policja i prokuratura oraz specjalna komisja kolejowa.(PAP)

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement