Palił się tartak

7 grudnia 2021 roku zaraz po godzinie dziewiątej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze na terenie tartaku w miejscowości Stróżewo.

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Wyszyny i OSP KSRG Budzyń. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez straż pożarną: na terenie tartaku z jednej suszarni drewna przez otwory wentylacyjne wydobywa się dym, a pracownicy zakładu znajdują się na zewnątrz bez żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się sztapel drewna. Dalsze działania polegały na wypchnięciu sztapli znajdujących się na wózkach szynowych na zewnątrz suszarni i dogaszeniu pożaru.

W wyniku pożaru spaleniu uległ sztapel drewna oraz pomieszczenie suszarni. W działaniach trwających godzinę brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 21 strażaków oraz Policja.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart