Connect with us

Na sygnale

Obchody Święta Policji w Szkole Policji w Pile

Published

on

Na placu apelowym Szkoły Policji odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji i 102. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Wzięli w nich udział również Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile, którzy w imienia samorządu Powiatu Pilskiego złożyli życzenia Komendant Szkoły Policji insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom.

– Szkoła Policji w Pile szkoli kadry na potrzeby wszystkich jednostek Policji w kraju. To placówka dydaktyczna, jedna z najlepszych w kraju. Kadra i słuchacze Szkoły Policji w Pile zawsze są także gotowi nieść pomoc mieszkańcom gmin powiatu pilskiego, angażują się także w akcje społeczne. Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na co dzień współpracuje ze Szkołą Policji i wspiera ważne społeczne inicjatywy. Gratuluję i dziękuję za profesjonalną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli i wszystkim funkcjonariuszom życzę zawodowej i osobistej pomyślności – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Obchody Święta Policji tradycyjnie były okazją do wręczenia funkcjonariuszom medali, odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zlot Samochodów Pożarniczych w Zakrzewie

Published

on

By

Upalna, wręcz piekielna pogoda nie zniechęciła miłośników samochodów pożarniczych do przyjazdu do Zakrzewa na Ogólnopolski Zlot Samochodów Pożarniczych i Zabytkowych.

Impreza, tradycyjnie, rozpoczęła się w Złotowie, a następnie wszystkie wozy biorące udział w zlocie przejechały paradą do Zakrzewa nad jezioro Proboszczowskie. Było głośno, nawet bardzo głośno. Kilkadziesiąt syren samochodów pożarniczych było słychać nawet kilka kilometrów dalej.

Ciekawostką na zlocie był amerykański wóz bojowy straży pożarnej z okolic Chicago. Pojazd jest w pełni sprawny i co warto podkreślić na niecałe 40.000 mil przejechanych kilometrów. Właściciel chce go sprzedać za około 200.000 zł.

Takich czerwonych perełek na zlocie było więcej, jak chociażby wóz drabiniasty z OSP Stanomin. Gwiazdą wieczoru był Stachursky.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Pożar w okolicy pilskiego lotniska

Published

on

By

fot. Czytelnik "Twoje7dni"

W sobotę po godz. 15.20 doszło do pożaru w okolicach lasu przy pilskim lotnisku.

-Z ogniem walczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze – powiedział nam asp. Mateusz Kentzer z bura prasowego KP PSP w Pile.

Po godz. 16.20 sytuacja była już opanowana. Spaleniu uległo około pół hektara ściółki leśnej.

Continue Reading
Advertisement