Connect with us

Wiadomości

Mieszkańcy zszokowani po znalezieniu w jednym z domów martwego dziecka

Published

on

Mieszkańcy Szabdy k. Brodnicy są zszokowani po znalezieniu w jednym z domów w tej miejscowości martwego dziecka. Mało wiedzą o rodzinie, która miała wynajmować dom. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku zabójstwa. Zatrzymany został ojciec zmarłej dwuletniej dziewczynki.

Szabda to wieś k. Brodnicy, na skraju województwa kujawsko-pomorskiego. Mieszkańców kilkuset, ale teren dość duży, bo miejscowość mocno rozciągnięta. W sklepie reporter PAP dowiedział się, że takiej tragedii w tej miejscowości ludzie w ostatnich latach nie pamiętają.

 

“Była sprawa księdza-pedofila z miejscowości obok” – mówił jedna z kobiet. “To, co stało się jednak teraz — przecież to jest absolutnie nie do pojęcia. W głowie się nie mieści” – dodaje.

 

Advertisement

Przyznaje, że bardzo słabo znała rodzinę, w której doszło do tragedii. Ojca czwórki bądź piątki dzieci widziała “może raz, a może dwa”. “Nawet nie wiedziałam, o jaką rodzinę chodzi. Oni mieszkali tam w lewo, jak pan będzie jechał obok figurki” – wskazuje kobieta, mając na myśli przydrożną kapliczkę.

 

Dom, w którym doszło do tragedii, jest duży, biały. Obok spory teren zielony, trampolina do zabawy dla dzieci, mały rowerek.

 

“Nie wiem, co tam się stało, naprawdę. Za kilka dni będę wiedział, bo robię u księdza” – mówi napotkany przez reportera PAP jeden z mieszkańców. Drugi mężczyzna dodaje, że żyje w tej miejscowości od urodzenia, ale takiej tragedii nie pamięta. “Nie było czegoś takiego, wiedziałbym” – mówi ze smutkiem w głosie.

Advertisement

 

Wszyscy przekazują, że rodzina wynajmowała dom. Najprawdopodobniej od kilku lat. Pochodzi z innych miejscowości.

 

“Wiele osób stąd do sklepu nie przychodzi, jeździ na zakupy do Brodnicy. W głowie się nie mieści, co się stało. Można tylko zachodzić w głowę, jak do tego mogło dojść. Co się stało jednak naprawdę? Nie wiem” – wskazała ekspedientka w sklepie. Mówią o tym, że partnerka zatrzymanego mężczyzny miała być w Warszawie, bo była w kolejnej ciąży.

 

Advertisement

“Mogę jedynie powiedzieć, że w sprawie zostało wszczęte śledztwo i trwają bardzo intensywne czynności śledcze, a także to, że dzisiaj została przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, na której wyniki musimy poczekać około tygodnia, ponieważ zostały zlecone inne badania” – powiedziała PAP w piątek szefowa Prokuratury Rejonowej w Brodnicy Alina Szram.

 

PAP i Radio PiK ustaliły później, że śledztwo zostało wszczęte w kierunku zabójstwa. Nie musi to być jednak ostateczna kwalifikacja.

 

Szefowa Prokuratury Rejonowej potwierdziła, że zatrzymany został ojciec dziecka, ale nie zostały mu dotąd przedstawione żadne zarzuty. Czynności z nim zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej w sobotę po południu.

Advertisement

 

Wcześniej oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska informowała, że w czwartek w jednym z domów w Szabdzie znaleziono martwe dziecko w wieku około dwóch lat.

 

Asp. szt. Łukaszewska podała, że policja o sprawie została zawiadomiona w czwartek około godz. 18 przez właścicielkę domu jednorodzinnego, która go wynajmowała. Właścicielkę zaalarmowali robotnicy, którzy przyjechali remontować dom. W jedynym z pokojów znajdowały się zwłoki dziewczynki w wieku około dwóch lat. Na miejscu nie zastano nikogo. Policjantka dodała, że mieszkanie prawdopodobnie wynajmowali rodzice dziecka.

 

Advertisement

O znalezieniu dziecka jako pierwszy poinformował portal rmf24.pl. Z ustaleń portalu wynika m.in., że zwłoki dziecka były w znacznym rozkładzie. (PAP)

 

Autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ ok/

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Od soboty prawdziwy atak zimy – śnieżyce i siarczyste mrozy

Published

on

By

fot. PAP

Niż Brygida niesie śnieżyce i zamiecie śnieżne, dzienne opady nawet do 20 cm, a potem siarczyste mrozy z temperaturami sięgającymi -20 stopni. Atak zimy rozpocznie się w sobotę.

“Niż Brygida dociera do Polski wraz ze swoimi frontami atmosferycznymi i zacznie oddziaływać na nasz kraj z piątku na sobotę. Początkowo będą to bardzo intensywne opady deszczu, szczególnie na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu” – mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

 

Natomiast w sobotę wieczorem, w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę spodziewane są śnieżyce. “Śniegu będzie na prawdę sporo, bo początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce z soboty na niedzielę spadnie do 10 cm, w Karpatach nawet do 15 cm” – prognozuje.

 

Advertisement

W niedzielę śnieg jeszcze przybędzie. “Przewidujemy, że w tym rejonie grubość pokrywy śnieżnej wzrośnie o kolejne 10–15 cm. A na Lubelszczyźnie, Mazowszu, w woj. świętokrzyskim, Ziemi Lubuskiej, aż po Opolszczyznę śnieg utworzy warstwę grubości 20 cm” – zapowiada Walijewski.

Front z dużą ilością opadów przesunie się bardziej na północ. W poniedziałek spadnie do 10 cm na Pomorzu i krańcach zachodnich.

 

Wraz z przemieszczającym się frontem i opadami śniegu będzie wzrastała prędkość wiatru i osiągnie od 70 do 90 km/h, a to spowoduje zamiecie i z zawieje śnieżne.

 

Advertisement

Od nocy z wtorku na środę zacznie robić się mroźnie – na Podlasiu i całym południu do -13 st. Celsjusza, a w obszarach górskich aż minus 18-20, w centrum -8. Najcieplej będzie na północnym zachodzie od -4 do 5.(PAP)

Continue Reading

Fotorelacje

Piła przystrojona na Święta

Published

on

By

Piła już czeka na Święta Bożego Narodzenia. Teren wokół pl. Konstytucji 3 Maja został oświetlony, podobnie jak skwer między barem Miś a Urzędem Miasta w Pile. Stanęły już świetlne ozdoby, a w najbliższy weekend odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Obejrzyjmy jak Piła została przyozdobiona na tegoroczne Święta.

https://www.youtube.com/shorts/ih9HP037q4I

Continue Reading
Advertisement