Connect with us

Sport

Kolejny Bieg Jesieni za nami

Published

on

Ciepła i słoneczna pogoda spowodowała, że na starcie dorocznego Biegu Jesieni pojawiło się sporo biegaczy.

Dystans z jakim mogli zmierzyć się biegacze nie był duży, to zaledwie 3,5 kilometra. Start tradycyjnie usytuowany był przy restauracji Rębajło, a meta na ośrodku MOSiR nad jeziorem Płotki.

Każdy z uczestników biegu otrzymywał firmową koszulkę, a niektórzy białą lub czerwoną czapeczkę. Przed startem robiono bowiem zdjęcia z drona. Zadaniem uczestników było ułożenie biało-czerwonej flagi. Czy to się udało? Nie do końca. Nie szkodzi. Przedpołudnie spędzone na świeżym powietrzu w wyborowym towarzystwie na pewno nie było czasem straconym.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sport

Zostań Kolarzem – pokonaj bojowy tor rowerowy

Published

on

By

W ramach pikniku rowerowego – Rowerowa Noc Świętojańska 24 czerwca Pilskie Muzeum Wojskowe organizuje Bojowy tor rowerowy. Będzie to połączenie zdrowego trybu życia i historii.

Czy muzeum o profilu wojskowym może połączyć popularyzację jazdy na rowerze z historią? Oczywiście, że tak. Promując ruch i zdrowy tryb życia przypominamy o Kolarzach, czyli żołnierzach Wojak Polskiego na rowerach, którzy walczyli we wrześniu 1939 roku.

W czasie mobilizacji w kawalerii oraz piechocie formowano pododdziały kolarzy, które pełniły funkcję oddziałów rozpoznawczych.

W ramach Rowerowej Nocy Świętojańskiej zapraszamy dzieci do pokonania bojowego toru rowerowego!!! Kolarze będą musieli przejechać specjalny tor, napotykając po drodze na różne zadania do wykonania.

Każdy z Kolarzy otrzyma mapę trasy. Wśród uczestników rozlosujemy atrakcyjne nagrody. Najmłodszym uczestnikom mogą towarzyszyć rodzice oczywiście na rowerach.

Advertisement

Pamiętajcie wspólnie kręcimy kilometry dla Piły.

Continue Reading

Sport

Towarzystwo “Orzeł Osiek” ma już 100 lat

Published

on

By

fot. FB/BogusławaJagodzińska

Wielkie święto na stadionie sportowym w Osieku nad Notecią. Towarzystwo Sportowo-Kulturalne “Orzeł-Osiek” obchodzi jubileusz 100-lecia powstania i działalności.

Już od godzin przedpołudniowych rozgrywane są turnieje sportowe. Część oficjalną otworzyło przypomnienie historii Klubu trwającej cały wiek. Nie zabrakło wyróżnień i podziękowań dla wieloletnich działaczy i osób związanych z TSK Orzeł Osiek. Od zaproszonych gości płynęły gratulacje i słowa uznania.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Przed nami mecz towarzyski, w którym na boisku zagrają drużyny TSK Orzeł Osiek i Old Boys Orzeł Osiek. Wieczorem wszystkich uczestników czeka muzyczna uczta. Będzie zabawa z DJ, a także koncert zespołu ZMOD15 i występ gwiazdy wieczoru, którą będzie zespół DEJW. Serdecznie zapraszamy!

Continue Reading
Advertisement