Connect with us

Wiadomości

Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów na stadionie przy Okrzei w Pile

Published

on

Starosta pilski Eligiusz Komarowski zaprasza całe rodziny na Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów, który w niedzielę, 17 lipca odbędzie się na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

– Tysiące baniek mydlanych i feeria barw w postaci proszku holi –  to główne  atrakcje festiwalu. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy – mówi starosta.  

Do tego na stadion zawita ulubiona przez dzieci postać z bajki Kicia Kocia.
Festiwal Baniek Mydlanych wystartuje o godzinie 15:00 – wtedy rozpocznie się kolorowe szaleństwo. Organizatorzy zapewniają dziesiątki litrów specjalnego płynu. Nie zabraknie też najrozmaitszych akcesoriów, które pozwolą zarówno najmłodszym, jak i dorosłym, wyczarować bańki w każdej możliwej formie – od uroczych maleństw, po ogromne i robiące spektakularne wrażenie wielkie, tęczowe kule.

Do tego wiele innych atrakcji:

– bańkowe konkursy z nagrodami
– dmuchańce oraz słodkości dla dzieci
– balony na hel
– akcesoria do baniek mydlanych.

Dodatkowo na stadion zawita ulubiona przez dzieci postać z bajki Kicia Kocia. Ta rezolutna kotka, główna bohaterka książek Anety Głowińskiej, towarzyszy maluchom w poznawaniu świata, ucząc gotowania, grania na instrumentach, ale także zachowania w różnych sytuacjach. Kicia Kocia zapoznaje dzieci z lekarzami, policjantami czy strażakami i podpowiada, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i co zrobić, gdy zaczepi je nieznajoma osoba. Dzięki temu w przystępny dla nich sposób przekazuje najmłodszym niezwykle przydatną wiedzę o świecie.

Advertisement

Festiwal Kolorów czyli – Kolor Fest rozpocznie się o godz. 17:30.
Dzięki wyrzutom barwnego proszku holi, które odbywać się będą co 30 minut od godziny 18:00 do 20:00, będzie można poddać się kolorowemu, wakacyjnemu szaleństwu. Wielobarwne pigmenty rozproszone w powietrzu i radosne, energetyczne rytmy grane przez DJ-ów nadadzą wydarzeniu niezwykłej atmosfery.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze

Published

on

By

burza
fot. Krzysztof Dęga

Nad naszym regionem przechodzą intensywne burze. Pierwsza fala już za nami, ale szykują się kolejne.

Komórki burzowe zaczęły gromadzić się nad Piłą około 20.00. Zrobiło się ciemno, zaczął wiać wiatr i padać deszcz. Dodatkowo masy ciepłego i zimnego powietrza spowodowały wyładowania atmosferyczne.

Na ul. Podchorążych drzewo spadło na jezdnię.

Uważajcie na siebie!

Advertisement

Continue Reading

Wiadomości

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile

Published

on

By

Seniorzy znów bawią się na Stadionie Powiatowym w Pile. W środę, 22 maja,  odbył się pierwszy w tym roku Piknik Rekreacyjno-Sportowy Seniorów Powiatu Pilskiego.  

Uczestników odwiedzili Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły. Życzyli seniorom udanego sezonu oraz dużo zdrowia i radości ze wspólnych spotkań.

– Panowała wspaniała atmosfera. Podczas takich wydarzeń ważna jest również integracja różnych organizacji seniorskich – mówi starosta.

Advertisement

Przypominamy, że kolejny piknik odbędzie się już za tydzień, w środę 29 maja. Wstęp jest wolny.

Organizatorem pikników, które będą odbywać się od przyszłej środy, co dwa tygodnie, przez całe lato, jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy  w Pile, przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement