Bezpieczne wakacje

W poniedziałek na OTW Płotki w Pile odbyła się akcja profilaktyczna skierowana do najmłodszych mieszkańców Piły oraz powiatu pilskiego. Niespodzianki dla dzieci przygotowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z Nadleśnictwem Kaczory i Zdrojowa Góra, Państwową Strażą Pożarną oraz przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Przeprowadzona akcja profilaktyczna miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas sezonu letniego, w szczególności w miejscach zbiorowego wypoczynku takich jak pilski akwen wodny „Płotki”. Przez właściwych przedstawicieli zostały omówione zasady obowiązujące podczas korzystania z kąpielisk oraz wodnych atrakcji. Dla najmłodszych zorganizowany został także pokaz ratownictwa wodnego oraz pracy strażaków – płetwonurków.

Leśnicy z Kaczor oraz Zdrojowej Góry przygotowali szereg atrakcji związanych z promowaniem odpowiedzialnego i bezpiecznego poruszania się po lasach oraz terenach zielonych. Przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwrócili uwagę również na zagrożenia jakie mogą nieść za sobą ukąszenia różnych owadów i jak się przed nimi uchronić.

Policjantki zajmujące się profilaktyką złożyły serdeczne życzenia najmłodszym, aby ich wakacje były pełne wrażeń i emocji, ale tylko tych pozytywnych i bezpiecznych. Na koniec najmłodsi otrzymali przygotowane przez policjantów upominki z gadżetami, które ucieszyły dzieci.

Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

0

Your Cart