Connect with us

Wiadomości

59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu od 17 czerwca

Published

on

fot. PAP

Justyna Steczkowska, Golec uOrkiestra, Stanisława Celińska, Krystian Ochman znaleźli się wśród gwiazd 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Impreza rozpoczyna się 17 czerwca.

Festiwal rozpocznie się w piątek koncertem “Od Opola do Opola. Wielkie Gwiazdy! Legendarne Przeboje”. To przegląd muzycznych wydarzeń minionego roku. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Marek Sierocki powiedział, że “w tym roku wiele się działo, przede wszystkim w Telewizji Polskiej”. “Były eliminacje do Eurowizji, które wygrał Krystian Ochman, wcześniej Eurowizja Junior, koncerty wakacyjne oraz koncert sylwestrowy. Zwrócił uwagę na formaty muzyczne TVP The Voice Kids, The Voice of Poland i The Voice Senior” – wymieniał.

 

Pierwszego dnia festiwalu obędzie się również show “Folkowe Opole”, wystąpią na nim Golec uOrkiestra, Sławomir i Kajra, którzy zapewnili, że nie zagrają przeboju “Miłość w Zakopanem”. Wystąpią również polsko-ukraiński zespół Zazula, specjalizujący się w śpiewie białym oraz góralska grupa Ciupaga. Koncert poprowadzą Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski.

Advertisement

 

W sobotę odbędą się trzy koncerty: “Premiery”, “Koncert jubileuszowy Justyny Steczkowskiej +Dziewczyna szamana” oraz “Debiuty”.

 

Na koncercie “Premiery” zaśpiewają Sonia Maselik, Filip Lato, Stanisława Celińska, Marien, Wojtek Cugowski, Chemia, Anka, Bartosz Szymoniak, Karolina Lizer i Sabina Szewczyk. Rzecznik prasowa Festiwalu Agata Konarska powiedziała, że “w tym roku koncert ten będzie w nowej odsłonie. Wybór zwycięzców będzie się odbywał inaczej niż do tej pory. W drugiej części koncertu będziemy łączyć się z 16 ośrodkami telewizyjnymi, tam przedstawiciele jury będą przekazywać punktację, a uczestnicy koncertu Premier będą przyglądać się temu na oczach widzów”. Widzowie TVP będą sms-owo wybierać swojego kandydata. Wieczór uświetni występ Krystiana Ochmana.

Advertisement

 

Justyna Steczkowska w tym roku na festiwalu będzie świętować 50. urodziny oraz 25-lecie pracy artystycznej. Artystka podczas konferencji zdradziła, że wśród piosenek, które wykona, znajdzie się też “DNA”, którą wykona po raz pierwszy. Będzie to kawałek z płyty, nad którą obecnie pracuje artystka. Koncert z elementami tańca wyreżyserował Bolek Pawica.

 

Podczas koncertu “Debiuty” wystąpią m.in. Kaja Gniecioszek, Marie, Magdalena Meg Krzemień, Weronika Szymańska, Basia Giewont, Amelia Dubanowska, Anna Hnatowicz, Franciszek Barnowski, Wiktor Kowalski i SSKJEGG.

Advertisement

 

W niedzielę 19 czerwca, koncertem “Tych lat nie odda nikt”, nawiązującym tytułem do piosenki Ireny Santor, Telewizja Polska będzie świętować 70 lat istnienia. Wystąpią na nim m.in. zespół Pectus a wśród wokalistów Felicjan Andrzejczak.

 

50-lecie będzie również obchodzić zespół Partita. Andrzej Frajndt powiedział, że zaśpiewają “Pytasz mnie co ci dam”, “Mamy tylko siebie”.

Advertisement

 

Tego samego wieczoru odbędzie się również koncert “To już lato! Czyli wakacyjne opolskie przeboje”. Wystąpi m.in. Kabaret OT.TO. Po 21 latach do grupy powróci Ryszard Makowski.

 

W poniedziałek odbędzie się koncert sceny alternatywnej. Koncert poprowadzą Novika i Marek Horodniczy. Novika wystąpi też jako wokalistka. Wyraziła ona radość, że w tym roku na koncercie “Alternatywy” wystąpi wiele kobiet. Wymieniła m.in. Kiwi, Martę Zalewską i Wolską.

Advertisement

 

W tym roku po raz pierwszy odbędą się spotkania z artystami na żywo pt. MEET&GREET w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. (PAP)

 

autor: Olga Łozińska

Advertisement

 

oloz/ dki/

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Uwaga! Utrudnienia na drodze!

Published

on

By

fot. KPP Piła

W związku z kolizją drogową, do której doszło w nocy z piątku na sobotę uszkodzona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości, 500-lecia Piły oraz ul. Koszalińskiej. Do czasu jej naprawy sygnalizacja nadaje tylko sygnał ostrzegawczy.

👮🏻 Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców policjanci pilskiej drogówki będą doraźnie kontrolować to skrzyżowanie, szczególnie w porannych oraz popołudniowych godzinach szczytu. W momentach newralgicznych będą też ręcznie kierować ruchem.
🚗 Przypominamy również, że al. Niepodległości jest drogą z pierwszeństwem przejazdu. Natomiast kierowcy jadący od strony mostów królewskich lub lotniska są na drogach podporządkowanych i muszą ustąpić pierwszeństwa przejazdu.
🚨Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Sugerujemy też wybranie alternatywnej trasy przejazdu i ominięcie utrudnienia.

Continue Reading

Na sygnale

26-letni kajakarz utonął w powiecie złotowskim

Published

on

By

Nie udało się uratować życia 26-letniego kajakarza, który w niedzielę rano utonął w Jeziorze Sławianowskim Wielkim w pow. złotowskim.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. Damian Pachuc przekazał PAP, że w niedzielę po godz. 8.00 służby otrzymały zgłoszenie o tym, iż na jeziorze wywrócił się kajak, którym płynęli mężczyzna i kobieta. “Świadkom udało się wyłowić z wody kobietę” – zaznaczył.

Dodał, że kajakarza pod wodą zlokalizowali dopiero przybyli na miejsce strażacy z grupy wodno-nurkowej.

-Podjęte czynności ratunkowe nie przywróciły czynności życiowych mężczyźnie – wskazał.

Ofiarą utonięcia jest 26-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Towarzyszyła mu 20-letnia kobieta. Policja pod nadzorem prokuratora bada okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok.

Advertisement

 

(PAP)

Advertisement
Continue Reading