Connect with us

Na sygnale

34-letnia kobieta oszukała 2,5 tys. osób

Published

on

Policjanci z  Piły zatrzymali oszustkę, która oferowała przez internet pracę chałupniczą. Pieniądze, które kazała wpłacać na swoje konto, miały pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. W sumie 34-latka wyłudziła około 30 tys. zł od około 2,5 tys. osób. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że mieszkanka gminy Miasteczko Krajeńskie prowadzi nielegalny internetowy biznes. Funkcjonariusze zebrali materiał, z którego wynikało, że 34-letnia kobieta na jednym z portali internetowych oferuje pracę chałupniczą, która polega na składaniu długopisów. Oferowała atrakcyjne warunki pracy.

Kobieta w swojej ofercie podała, że osoby, które chcą rozpocząć pracę, muszą wpłacić na wskazane przez nią konto 12,50 zł. Ta suma pieniędzy miała pokryć koszty wysyłki pierwszej partii długopisów do składania. Jak ustalili pilscy policjanci praca była fikcją, a oszukanych osób bardzo wiele.

W połowie października br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy zatrzymali na terenie powiatu pilskiego 34-letnią mieszkankę gminy Miasteczko Krajeńskie. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Jak przekazała, z tytułu prowadzenia nielegalnego biznesu miesięcznie zarabiała “średnią krajową pensję”. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że oszustka działała od około dwóch lat, oszukała ok. 2,5 tys. osób na kwotę ok. 30 tys. złotych. Prowadzący sprawę funkcjonariusze podkreślają, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Zatrzymana kobieta wcześniej była karana za oszustwa. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara więzienia do 8 lat.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Silnie powiało w pow. chodzieskim

Published

on

By

21 maja 2022 roku z powodu bardzo silnego wiatru, który przeszedł przez powiat chodzieski, strażacy musieli interweniować 15 razy.

W usuwanie skutków silnego i porywistego wiatru zaangażowani byli strażacy zarówno zawodowi jaki ochotnicy praktycznie z całego powiatu chodzieskiego. Odnotowano łącznie 15 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Zdecydowana większość interwencji dotyczyła usuwania połamanych drzew i gałęzi, które tarasowały drogi.

Strażacy musieli też zabezpieczać uszkodzone przez wichurę dachy czy usuwać drzewa, które uszkodziły pojazdy osobowe.

W działaniach brały udział zarówno jednostki PSP z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chodzieży jak i OSP z: OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Wyszyny, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Milcz, OSP Heliodorowo, OSP Próchnowo, OSP Zbyszewice, OSP Lakowo.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Komenda Powiatowa PSP w Pile ma już 30 lat

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dzień Strażaka, 30-lecie JRG KP PSP nr 1  w Pile oraz podpisanie umowy na budowę OSP w Bądeczu były tematami dzisiejszej wizyty w naszym mieście wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Pile powstała w 1992 roku. Wtedy niczym nie przypominała tej która jest aktualnie.

-Mieliśmy wtedy stare samochody strażackie, a teraz mamy najnowocześniejsze w kraju. To duży skok technologiczny – mówi mł. bryg. Paweł Kamiński – z-ca Komendanta Powiatowego KP PSP w Pile.

Przez te wszystkie lata zmieniła się też specyfika działania strażaków. Kiedyś wyjeżdżali oni głównie do pożarów. Teraz większość to wyjazdy do wypadków komunikacyjnych czy pomocy medykom i policji.

Na uroczystość zostało zaproszonych wielu gości. Wśród nich m.in. poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki, starosta pilski Eligiusz Komarowski, a także były komendant PSP w Pile Ryszard Urbański i Rafał Mrowiński.

W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom wręczono pamiątkowe medale oraz awanse na wyższe stopnie.

Advertisement

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał także umowę na budowę remizy OSP w Bądeczu. Na początku stycznia br. remiza wraz z wyposażeniem i wozem bojowym spłonęła. Przyznana dotacja na jej odbudowę i nowy sprzęt dla druhów z OSP wynosi 1 920 000 zł. Środki pochodzą z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 

Continue Reading
Advertisement