Connect with us

Na sygnale

19-latek już po miesiącu stracił prawo jazdy

Published

on

Policjanci pilskiej drogówki w ostatnim czasie zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mieszkańcowi gminy Kaczory, który swoją brawurową jazdą stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Młody kierowca po kilkukrotnym manewrze wyprzedzania na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w drzewo. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze.

-W środę Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na drodze pomiędzy miejscowością Kaczory, a Piłą. Wysłany na miejsce patrol po rozmowie ze świadkami zderzenia ustalił, że 19-letni kierowca wyprzedzał szereg jadących przed nim aut. Na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, co doprowadziło do dachowania i uderzenia w pobliskie drzewo. Kierujący miał duże szczęście, ponieważ nie odniósł poważniejszych obrażeń – informuje sierż. Magdalena Szukajło z KPP w Pile.

Jak się później okazało mieszkaniec gminy Kaczory posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami zaledwie od miesiąca. W związku z zagrożeniem jakie spowodował młody kierowca policjanci postanowili sporządzić wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymać nabyte niedawno prawo jazdy. W świetle nowych przepisów sąd może wobec mężczyzny nałożyć grzywnę do nawet 30 tysięcy złotych.

– Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze. Przypominamy również, że przekroczenie przez kierującego 20 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego w ciągu pierwszego roku od wydania prawa jazdy wiąże się z jego utratą – namawia sierż. Magdalena Szukajło z pilskiej policji.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Policjanci na rowerach

Published

on

By

Policjanci z Chodzieży na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

 

Podczas czwartkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili kąpielisko przy jeziorze Karczewnik oraz plażę w Ratajach. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą w kierunku centrum miasta. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Samoloty gasiły pożar w powiecie chodzieskim

Published

on

By

16 sierpnia 2022 roku po godzinie 16.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację od wracającego z innej akcji zastępu z jednostki OSP Szamocin o pożarze lasu w okolicy miejscowości Lipiniec (pomiędzy miejscowościami Szamocin, a Lipiniec).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte jest prawie pół hektara młodnika – Nadleśnictwo Podanin, Leśnictwo Lipiny. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się las. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które dokonały dwa zrzuty wody. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pogorzeliska.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających prawie trzy godziny brały udział udział 10 zastępów gaśniczych straży pożarnej PSP i OSP w sile 33 strażaków oraz służby leśne.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement