Bractwo Kurkowe w Wysokiej świętuje 25 lat reaktywacji. Historia sięga 1847 roku
Bractwo Kurkowe w Wysokiej obchodziło w minioną sobotę jubileusz 25-lecia swojej reaktywacji. Uroczystości zgromadziły znamienitych gości z całej Polski, a nawet z Niemiec. To wyjątkowa okazja, by przypomnieć sobie historię tej organizacji, która swoimi korzeniami sięga połowy XIX wieku.