Connect with us

Sport

Żużlowe IMME – Zmarzlik najlepszy w Toruniu

Published

on

fot. PAP

Bartosz Zmarzlik wygrał w sobotę w Toruniu Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Żużlowiec Platinum Motoru Lublin triumfował w tej imprezie po raz czwarty. Drugie miejsce zajął Słowak Martin Vaculik, a trzecie Kacper Woryna.

Zmarzlik był najlepszy już po zasadniczej części toruńskich zawodów, w której zdobył 14 punktów. Dwa mniej zgromadził Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa) i ci dwaj zawodnicy bezpośrednio awansowali do finału. O dwa pozostałe miejsca w decydującej rozgrywce rywalizowali w półfinałach zawodnicy z miejsc 3-10 w fazie zasadniczej. Zwyciężyli w nich Vaculik (EBUT.PL Stal Gorzów) oraz Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)

 

W finale jubileuszowej, 10. edycji IMME Zmarzlik wykorzystał pierwsze pole startowe i prowadził od startu do mety. Za jego plecami finiszowali Vaculik i Woryna. Kubera nie dojechał do mety w wyniku usterki motocykla.

Advertisement

 

Znacznie poniżej oczekiwań miejscowych kibiców spisali się zawodnicy For Nature Solutions Apatora Toruń. Najwyżej sklasyfikowanym z trzech żużlowców gospodarzy był Robert Lambert, który jako jedyny awansował do półfinału, ale zajął w nim trzecie miejsce.

 

Rok temu w Toruniu również wygrał Zmarzlik, który w finale pokonał Brytyjczyka Taia Woffindena oraz Duńczyków Leona Madsena i Nickiego Pedersena.

Advertisement

 

Sobotni triumf jest czwartym Zmarzlika w zawodach, które rozgrywane są od 2014 roku. Wcześniej wygrał on IMME im. Zenona Plecha w 2019, 2020 i 2022 roku.

 

Nowy sezon ekstraligi ruszy w następny weekend.(PAP)

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Mistrzyni Świata w Nordic Walking mieszka w Gminie Wysoka

Published

on

By

fot. UMiG Wysoka

Nie wszyscy wiedzą, że w Gminie Wysoka mieszka Mistrzyni Świata w Nordic Walking.

21 czerwca 2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz wraz z Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Wysoka Stanisławem Grzybowskim złożyli gratulacje pani Lidii Serówce, mieszkance miejscowości Stare, która zdobyła Mistrzostwo Świata w Nordic Walking we Włoszech.

Pani Lidii życzymy jeszcze więcej sukcesów, a w szczególności zdrowia.

Advertisement
Continue Reading

Sport

Piłkarskie euro w PAP: korespondencje wideo, statystyki i reportaże z turnieju

Published

on

By

Odbiorcy serwisów Polskiej Agencji Prasowej dostaną korespondencje Macieja Białka i zdjęcia Leszka Szymańskiego – specjalnych wysłanników na piłkarski turniej w Niemczech. Nowością będą materiały wideo oraz programy Studia PAP. Dostarczymy też korespondencje o mistrzostwach z innych europejskich stolic.

W trakcie całego turnieju, a zwłaszcza po występach reprezentacji Polski, w serwisie PAP nie zabraknie opinii i komentarzy ekspertów, byłych piłkarzy czy trenerów. Regularnie będą się pojawiać materiały dokumentacyjne i statystyczne. W serwisie Infografika.pap.pl dostępne są statyczne i interaktywne grafiki związane z piłkarskimi mistrzostwami Europy.

Bezpośrednie korespondencje z Niemiec, w tym bazy polskich piłkarzy w Hanowerze i wszystkich meczów biało-czerwonych, przekazywać będzie Maciej Białek, który od lat z bliska śledzi poczynania polskich piłkarzy, a Euro 2024 to już jego ósmy duży turniej w roli specjalnego wysłannika” – podkreśla Paweł Puchalski, szef Działu Sportowego w PAP.

Advertisement

Podczas mistrzostw w telewizyjnym Studio PAP będziemy prowadzić Raport Specjalny Euro 2024. Gośćmi studia będą dziennikarze i piłkarscy eksperci. Pierwszy program, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju – w piątek o 13.00. Gościem będzie Maciej Białek, który opowie o atmosferze w polskiej kadrze.

Także w kolejnych dniach odbiorcy serwisów PAP mogą liczyć na jego korespondencje w wersji tekstowej i wideo. Tych ostatnich spodziewamy się szczególnie w dniach po spotkaniach reprezentacji Polski.

Oprócz red. Białka o piłkarskim euro dla PAP będą pisać z Berlina Berenika Lemańczyk, a z Monachium Iwona Pałczyńska. Berlińskie mecze sfotografuje Marcin Bielecki – fotoreporter PAP ze Szczecina. O reakcjach uczestników turnieju w ich ojczystych krajach informować będą korespondenci Agencji pracujący w tych państwach.

Źródło informacji: PAP

Advertisement

Continue Reading

Advertisement
Advertisement