Connect with us

Sport

Zaproszenie na 32. Półmaraton Signify Piła

Published

on

Nieco ponad 2 miesiące zostały do 32. Półmaratonu Signify Piła. Data 3 września jest już ostateczna i stanowi termin, w którym zazwyczaj pilska impreza była rozgrywana. Dlaczego warto wystartować w Pile? Kilka Faktów z historii. Zarówno współczesnej i tej sprzed 3 dekad.

 

  • Półmaraton Signify to bieg z historią. Przez trzy dziesięciolecia startowali tam najwspanialsi polscy biegacze i biegaczki. Olimpijczycy, medaliści mistrzostw Polski, tacy którzy zapisali złote karty polskiej lekkiej atletyki!
  • Bieg z szybką trasą sprzyjającą uzyskiwaniu rekordów życiowych. Do dziś wielu zawodników posiada rekordy życiowe właśnie z Piły: zwycięzca z 2001 roku John Rotich, pierwszy zawodnik z 2011 Martin Mukule, Triumfator z 2013 Joshua Munywoki, mistrz Polski z lat 2001 i 2005 Adam Dobrzyński.
  • Rekordy trasy świadczą również o wysokim poziomie imprezy i świetnej trasie: 1:02:11 Daniela Muteti i kobiet 1:11:09 Stella Barsosio.
  • Rekord frekwencji jest również wykładnikiem pilskiej gościnności i zaangażowania organizatorów. W 2018 roku metę minęło 3825 zawodników! I zapewne byłoby więcej gdyby nie fakt, że 4 tysiące biegaczy to maksymalna grupa dobrana do przepustowości trasy. Po pandemii bieg chce nawiązać do liczb sprzed 2020 roku.
  • Piła jest siedzibą Polskiego Stowarzyszenia Biegów (PSB), a dyrektorem samego biegu jest pan Henryk Paskal, prezes PSB który na początku lat ’90 sprowadził z różnych stron świata nowe standardy, które powieliło mnóstwo innych, polskich imprez biegowych.
  • Do Piły od początku funkcjonowania imprezy przyjeżdżali biegacze zagraniczni. Między innymi z Japonii, Kenii, Etiopii, Norwegii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i wielu innych państw.
  • Startowali medaliści imprez międzynarodowych, jak Szwajcar Viktor Rothlin – Mistrz Europy w maratonie z Barcelony 2010 i Aleksandra Lisowska – Mistrzyni Europy z Monachium 2022.
  • Dobre skomunikowanie Piły z resztą kraju.
  • Samo miasto, które oferuje dziedzictwo kulturowo – historyczne z domem, w którym urodził się Stanisław Staszic, z dziewiętnastowieczną Parowozownią, czy neogotyckim budynkiem seminarium nauczycielskiego z początku XX wieku. Odetchnąć można w wielu pilskich parkach, stanowiących zielone płuca miasta, albo na spacerze urokliwym bulwarem nad Gwdą

Zapraszamy do Piły! Na liście startowej już blisko tysiąc biegaczy. Czas do półmaratonu jest wciąż wystarczający, aby podjąć decyzję i ruszyć z przygotowaniami! Rejestracja będzie otwarta do 2 września. Limit wynosi 1700 zawodników. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Strona internetowa: www.pila.halfmarathon.pl

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024

Published

on

By

W dniach 20-21 kwietnia 2024r reprezentanci o klubu KKT Shoto z Piły wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym.

Pilski klub reprezentowali :
Jagoda Majewska, Nadia Szklarek ,Jan Wilkosz ,Cezary Konieczny,Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska .

W zawodach wzięło udział 800 zawodników. Wszyscy zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Blisko zdobycia medalu byli Cezary Konieczny, Igor Piątkowski ,Liliana Szklarek i Teresa Wiatrowska.

Mistrzem Polski w konkurencji kata i kumite został Jan Wilkosz. Kolejna zawodniczka z medalem to Jagoda Majewska. Zdobyła ona 2 miejsce w konkurencji kumite i 3 miejsce w konkurencji kata. Z kolei Nadia Szklarek w konkurencji kata zdobyła 2 miejsce i 3 miejsce w kumite.

Advertisement

Wyjazd na Mistrzostwa Polski ,odbył się dzięki wsparciu Powiatu Pilskiemu.

Continue Reading

Sport

To nie był łatwy mecz…

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

W sobotę, 27 kwietnia,  na torze pilskiej Polonii odbyły się derby Wielkopolski. Gospodarze podejmowali zespół Ultrapur Start Gniezno.

Choć kibice myśleli, że na własnym torze gospodarze są faworytem, to jednak już pierwsze wyścigi sprawiły, że było wiadomo, że team z Gniezna jest dobrym i silnym zespołem, z którym wygrać będzie zwyczajnie trudno.

Po wyścigi 11. pojawił się problem z dmuchaną bandą, która straciła powietrze. Procedura startowa została przerwana. W chwili przerwy w zawodach 31:35 dla gości.

W biegu 13. problemy z motocyklem miał  Kevin Woelbert, któremu nie udało się wystartować. Gospodarze wygrali ten bieg 4:2.

Advertisement

Przed biegami nominowanymi 38:40 dla Ultrapur Start Gniezno.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 44:46 dla gości.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement