Poważny wypadek na DK 11 w Ujściu
W środę wieczorem doszło do poważnego wypadku na DK 11 w Ujściu. Ciężko ranny został 14-letni rowerzysta. Droga była zablokowana kilka godzin.
Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 na DK 11 w Ujściu. Kierujący pojazdem Ford Ranger podczas wyprzedzania rowerzysty nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, co doprowadziło do bocznego zderzenia się pojazdów.
- W wyniku zdarzenia poszkodowany został 14-letni rowerzysta, który z ogólnymi obrażeniami ciała został przywieziony do szpitala w Pile - poinformowała nas mł. asp. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Sprawcą zdarzenia okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Trzcianka. Funkcjonariusze zbadali go na obecność alkoholu. Okazało się, że był trzeźwy.
Utrudnienia na DK 11 trwały ponad godzinę. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadku zajmuje się KPP w Pile.