Connect with us

Polska i Świat

Turniej ATP w Marsylii – Hurkacz awansował do finału

Published

on

fot. PAP

Rozstawiony z numerem jeden Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP w Marsylii (pula nagród 707,5 tys. euro). W sobotę polski tenisista pokonał Kazacha Aleksandra Bublika 6:4, 7:6 (7-4).

26-letni wrocławianin w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los. W drugiej (1/8 finału) wygrał ze Szwajcarem Leandro Riedim 4:6, 6:3, 6:2, a w ćwierćfinale stoczył zacięty bój ze Szwedem Mikaelem Ymerem. Pokonał go 6:3, 3:6, 7:6 (8-6), broniąc w tie-breaku piłkę meczową.

 

Z 50. na liście ATP Bublikiem wygrał bez większych kłopotów. Hurkacz mierzył się z nim już po raz szósty. Kazach górą był tylko w pierwszym pojedynku w 2020 roku w Dubaju.

Advertisement

 

W sobotę świetnie funkcjonował serwis Polaka, który posłał aż 22 asy. W pierwszym secie o zwycięstwie Hurkacza zadecydowało przełamanie w piątym gemie. We wcześniejszym Hurkacz był w lekkich opałach, ale obronił trzy break pointy.

 

W drugiej partii obaj zawodnicy wygrywali gemy przy swoim podaniu. Hurkacz zmarnował w niej siedem break pointów i potrzebny był tie-break. W nim od stanu 2-2 Polak zdobył trzy punkty z rzędu i uzyskanej wówczas przewagi już nie zmarnował.

Advertisement

 

Niezwykle widowiskowym zagraniem Hurkacz popisał się w trzecim gemie drugiego seta. Bublik próbował go przelobować, ale Polak zdołał zdobyć punkt zagrywając piłkę między nogami i stojąc tyłem do siatki.

 

Spotkanie trwało godzinę i 34 minuty.

Advertisement

 

Hurkacz stanie przed szansą wygrania szóstego turnieju w karierze. Pierwszy triumf zanotował w 2019 roku w Winston-Salem. W sezonie 2021 triumfował w Delray Beach, Miami i Metz, a w ubiegłym zwyciężył w Halle.

 

Podopieczny trenera Craiga Boyntona ma na koncie jeden przegrany finał – w sierpniu 2022 w Montrealu.

Advertisement

 

Jego finałowego rywala wyłoni mecz dwóch Francuzów – Benjamina Bonziego (ATP 60.) i Arthura Filsa (ATP 118.).

 

Hurkacz w światowym rankingu zajmuje 11. miejsce. Bez względu na wynik finału pozostanie na tej pozycji w poniedziałkowym notowaniu.

Advertisement

 

Wynik półfinału:

 

Hubert Hurkacz (Polska, 1) – Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:4, 7:6 (7-4).(PAP)

Advertisement

 

wkp/ pp/

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska i Świat

W środę zamkną szlak prowadzący przez Wąwóz Kraków

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Ważna informacja dla turystów, którzy wybierają się w środę do Doliny Kościeliskiej.

16 października żółto znakowany szlak w Dolinie Kościeliskiej prowadzący przez Wąwóz Kraków zostanie zamknięty z powodu konieczności usunięcia ze ścian wąwozu kilku drzew zagrażających bezpieczeństwu na szlaku.
Jak podaje Tatrzański Park Narodowy prace potrwają jeden dzień.

Wąwóz Kraków. fot. Krzysztof Dęga

Dojście do jaskini Smocza Jama nie będzie wtedy możliwe. Osoby wybierające się wcześniej do wąwozu proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Continue Reading

Polecane

Jesienne Tatry na Starorobociańskim Wierchu – złote liście i niesamowite widoki

Published

on

By

fot. Sebastian Cichocki

Jesień to pora roku, kiedy Tatry przekształcają się w krainę złotych, czerwonych i pomarańczowych barw. Najlepszym miejscem, aby doświadczyć tego cudownego spektaklu natury, jest Starorobociański Wierch . Można z niego podziwiać wiele tatrzańskich szczytów.

Złote liście na szlaku

Wędrując na Starorobociański Wierch , możemy podziwiać różnorodne krajobrazy – od zielonych lasów, przez połacie złotych traw, aż po surowe, skaliste szczyty. Szlak prowadzący na Starorobociański Wierch jest jednym z najbardziej znanych w Tatrach Zachodnich, a jesienią jeszcze bardziej nabiera swojego uroku. Ciepłe kolory liści kontrastują z błękitem nieba i szarością gór.

Niesamowite widoki na szczycie

Kiedy dotrze na wierzchołek Starorobociańskiego Wierchu , przed naszymi oczyma pojawia się cudowna panorama Tatr.  Jesienne szczyty kuszą swoim kształtem i kolorami. Widok na szczyty, takie jak Bystra , Wołowiec czy Czerwone Wierchy , jest naprawdę wyjątkowy.

Tatry Zachodnie. fot. Sebastian Cichocki

Nieograniczony czas na wędrówkę

Jesienne wędrówki na Starorobociańskim Wierchu mają jeszcze jedną zaletę – mniej turystów. We wrześniu czy październiku szlaki są mniej oblegane, pozwalają na pełniejsze korzystanie z przyrody i delektowanie się ich pięknem.

Ważne jest jednak, aby pamiętać o szczegółowym przygotowaniu do wędrówek. Warunki pogodowe w Tatrach jesienią mogą być szybko zmieniać, dlatego warto nosić ciepłe ubrania, i termos z ciepłą herbatą. Warto też pamiętać o naładowanym smartfonie i latarce.

Advertisement

Raj dla fotografów

Jesień w Tatrach to raj dla fotografów. Starorobociański Wierch oferuje mnóstwo okazji do uchwycenia doskonałych kadrów. Zdjęcia można uzyskać rano lub tuż przed zachodem słońca, kiedy światło jest miękkie, a kolory przyrody nabierają głębi. Jeśli chcemy zrobić ładne panoramy – nie należy zapominać o szerokokątnym obiektywie!

Tatry zapraszają

Jeśli na prawdę chcecie podziwiać wiele szczytów to wydaje się, że Starorobociański Wierch jest do tego idealny. Malownicze krajobrazy , złote liście i niesamowite widoki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie na tym szlaku. Choć wejście na szczyt nie jest szybkie i jest męczące, zwłaszcza jeśli dźwigami w plecaku aparat fotograficzny i kilka obiektywów, to jednak widoki nam wszystko rekompensują.

Advertisement
Continue Reading