Connect with us

Na sygnale

Wracamy do tragicznego wypadku w Śmiłowie

Published

on

fot. Krzysztof Dęga

Wracamy do tragicznego wypadku w Śmiłowie, do którego doszło wczoraj po godz. 18.00.

Według pierwszych ustaleń mundurowych 49-letni kierowca audi, mieszkaniec Szczecina,  w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem marki peugeot, kierowanym przez 41-letnią kobietę, mieszkankę gm. Łobżenica.

W wyniku wypadku kobieta kierująca peugeotem poniosła śmierć na miejscu. Pozostali pasażerowie z tego pojazdu: 40-letni mężczyzna oraz 18-letnia kobieta trafili do szpitala. 18-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Bydgoszczy, a 40-latek do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Do szpitala z urazem płuc trafił także 49-letni kierowca audi.

Advertisement

Droga była zablokowana kilka godzin. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi pilska policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement