Connect with us

Na sygnale

Uciekł z miejsca wypadku, do tego narkotyki i inne przestępstwa

Published

on

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Ujścia, którzy usłyszeli łącznie 14 zarzutów związanych z m.in. posiadaniem narkotyków, zaboru pojazdu przy użyciu przemocy, kradzieży karty bankomatowej, wypłat z bankomatów. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie za kolizję, do której doprowadził w centrum Piły.

Historia zaczęła się 3 stycznia, kiedy to przed przejściem dla pieszych na al. Piastów w Pile doszło do kolizji dwóch pojazdów.

-Tuż przed godziną 17.00, gdy kierujący busem zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, na tył jego pojazdu najechał kierujący samochodem osobowym marki Audi. W momencie, gdy pokrzywdzony wyszedł z pojazdu zobaczył, jak kierowca i pasażerowie uciekają z miejsca kolizji – relacjonuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Na miejscu pojawiło się kilka policyjnych patroli. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Patrolowo-Interwencyjnego, a także Wydziału Kryminalnego zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim osób biorących w nim udział.

Advertisement

W ciągu kilkudziesięciu minut policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego dotarli do właściciela pojazdu, u którego ujawnili kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Ustalone okoliczności ostatecznie jednak zaprzeczyły, aby mężczyzna mógł kierować pojazdem i doprowadzić do kolizji w centrum Piły ponieważ samochód miał zostać skradziony poprzedniego dnia wieczorem.

-Śledczy w dalszym ciągu analizowali wszystkie zebrane informacje. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili dane personalne osoby, która mogła wejść w posiadanie samochodu i kierować nim w momencie kolizji. Okazał się nim 29-letni mężczyzna. Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu, którzy podejrzewali tego samego mężczyznę o kradzież karty bankomatowej i dokonanie wypłat gotówki na kwotę ponad 5 tysięcy złotych – dodaje Zeszot.

Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły i 29-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów, z czego 12 dotyczyło kradzieży karty bankomatowej oraz 11 wypłat pieniędzy z bankomatu na kwotę 5200 złotych. Kolejny z nich związany był z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia, którego dokonał przy użyciu przemocy. Tym właśnie pojazdem mężczyzna później doprowadził do kolizji w centrum Piły. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie – spowodowanie kolizji. Prokurator Rejonowy w Chodzieży po rozpatrzeniu sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Właściciel pojazdu, u którego policjanci ujawnili zabronione prawem środki usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Pijany instruktor jazdy w Pile

Published

on

By

fot. KPP Piła

Instruktor nauki jazdy mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu uczył jeździć swojego kursanta. Lekcję jazdy przerwali policjanci z pilskiej drogówki. Zatrzymali uprawnienia 76-latka, który wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia kontrolują stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. W poniedziałek w godzinach porannych zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki KIA oznaczony literą „L”. Za kierownicą znajdował się 19-letni mężczyzna, który uczył się jeździć. W aucie, obok młodego człowieka siedział 76- letni instruktor. Nie byłoby w tym nic niespotykanego gdyby nie fakt, że policjanci wyczuli od nauczyciela woń alkoholu.

-Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec Piły miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z KPP w Pile.

Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący. Za swoje nieprzemyślane zachowanie 76- latek odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Płonęła kamienica w Chodzieży

Published

on

By

fot. mł. kpt. Bartłomiej Braszak (KP PSP Chodzież)

4 grudnia 2023 roku o godzinie 6:28 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w kamienicy.

Na miejsce pożaru zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Milcz, OSP KSRG Stróżewo, OSP KSRG Wyszyny, OSP Chodzież.

Mieszkańcy w oknach wołali o pomoc

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest piwnica w kamienicy, a cały budynek jest silnie zadymiony. W oknach budynku, z których wydobywa się gęsty dym znajduje się trzech mieszkańców pilnie potrzebujących pomocy.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji 3 mieszkańców za pomocą drabiny mechanicznej SD-30. Następnie podano prądy wody w natarciu od wewnątrz i od zewnątrz budynku oraz przeszukano cały budynek – ewakuowano kolejne 3 osoby (osobę starszą oraz dwójkę dzieci).

Advertisement

Strażacy udzielili pomocy

Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim mieszkańcom – wszystkie osoby były przytomne, narażone na oddziaływanie dymów pożarowych. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przetransportowało w celu obserwacji do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży, 3 osoby – starszą Panią oraz dwójkę dzieci. Pozostała trójka mieszkańców na czas działań otrzymała schronienie w siedzibie KP PSP w Chodzieży. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Miasta Chodzieży, Policja, pogotowie energetyczne i gazowe.

Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz przewietrzaniu i oddymianiu budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: całe pomieszczenie piwniczne z wyposażeniem (kotłownia wraz z pom. gospodarczym); sadze w kominie; okopceniu uległy ściany klatki schodowej; stopieniu uległa częściowo instalacja kanalizacji oraz instalacja elektryczna na klatce schodowej.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 4 godziny brało udział 13 zastępów straży pożarnej w sile 36 strażaków.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement