Connect with us

Na sygnale

Uciekł z miejsca wypadku, do tego narkotyki i inne przestępstwa

Published

on

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Ujścia, którzy usłyszeli łącznie 14 zarzutów związanych z m.in. posiadaniem narkotyków, zaboru pojazdu przy użyciu przemocy, kradzieży karty bankomatowej, wypłat z bankomatów. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie za kolizję, do której doprowadził w centrum Piły.

Historia zaczęła się 3 stycznia, kiedy to przed przejściem dla pieszych na al. Piastów w Pile doszło do kolizji dwóch pojazdów.

-Tuż przed godziną 17.00, gdy kierujący busem zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, na tył jego pojazdu najechał kierujący samochodem osobowym marki Audi. W momencie, gdy pokrzywdzony wyszedł z pojazdu zobaczył, jak kierowca i pasażerowie uciekają z miejsca kolizji – relacjonuje st. sierż Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Na miejscu pojawiło się kilka policyjnych patroli. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Patrolowo-Interwencyjnego, a także Wydziału Kryminalnego zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim osób biorących w nim udział.

W ciągu kilkudziesięciu minut policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego dotarli do właściciela pojazdu, u którego ujawnili kilkanaście porcji marihuany oraz amfetaminy. 30-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Ustalone okoliczności ostatecznie jednak zaprzeczyły, aby mężczyzna mógł kierować pojazdem i doprowadzić do kolizji w centrum Piły ponieważ samochód miał zostać skradziony poprzedniego dnia wieczorem.

Advertisement

-Śledczy w dalszym ciągu analizowali wszystkie zebrane informacje. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili dane personalne osoby, która mogła wejść w posiadanie samochodu i kierować nim w momencie kolizji. Okazał się nim 29-letni mężczyzna. Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Posterunku Policji w Ujściu, którzy podejrzewali tego samego mężczyznę o kradzież karty bankomatowej i dokonanie wypłat gotówki na kwotę ponad 5 tysięcy złotych – dodaje Zeszot.

Ustalenia funkcjonariuszy się potwierdziły i 29-letni mieszkaniec gminy Ujście został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów, z czego 12 dotyczyło kradzieży karty bankomatowej oraz 11 wypłat pieniędzy z bankomatu na kwotę 5200 złotych. Kolejny z nich związany był z zaborem pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia, którego dokonał przy użyciu przemocy. Tym właśnie pojazdem mężczyzna później doprowadził do kolizji w centrum Piły. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 29-latka będzie także prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie – spowodowanie kolizji. Prokurator Rejonowy w Chodzieży po rozpatrzeniu sprawy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Właściciel pojazdu, u którego policjanci ujawnili zabronione prawem środki usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Zuchwała kradzież w kościele pw. św. Anny w Krajence

Published

on

By

Parafia św. Anny w Krajence została okradziona. Złodzieje zabrali pieniądze z kolęd i przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła. Rada parafialna zwróciła się o pomoc.

O kradzieży poinformowała w mediach społecznościowych Rada Parafialna Parafii św. Anny w Krajence. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony piątek.

 

-W ostatnim dniu kolęd, 27 stycznia, dokonano kradzieży w domu parafialnym (plebanii) skradzione zostały pieniądze przeznaczone m.in. na ogrzewanie kościoła św. Anny i inne bieżące wydatki, pieniądze naszych Parafian z kolęd, intencji mszalnych – napisano.

 

Poinformowano także, że w trakcie zdarzenia dokonano też zniszczenia drzwi i okien.

Advertisement

 

Rada Parafialna zwróciła się o pomoc w zakupie materiałów do ogrzania kościoła i wpłacenie na ten cel “symbolicznej złotówki”.

 

Zarówno parafia, jak i policja nie podają dokładnej kwoty ukradzionych pieniędzy.

 

Advertisement

Sprawca bądź sprawcy kradzieży są nadal poszukiwani.(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Makabryczne odkrycie w Okonku

Published

on

By

Makabrycznego odkrycia dokonali dzisiaj rano pracownicy oczyszczalni ścieków w Okonku.

Po godzinie 9.00 na jednej z kratek osadowych znaleźli martwy płód dziecka. Na miejsce została wezwana Policja oraz prokurator.

-Na miejscu znalezienia płodu policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ludzki płód. Aktualnie trwają czynności nad zlokalizowaniem miejsca, w którym płód został wrzucony do sieci kanalizacyjnej – powiedział nam Damian Pachuc, rzecznik złotowskiej policji.

Continue Reading