Connect with us

Na sygnale

Tymczasowy areszt ws. wykorzystania seksualnego małoletnich

Published

on

Od 2 do 12 lat więzienia za wykorzystanie seksualne czterech małoletnich dziewczynek grozi 59-latkowi z Jastrowia (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). Podejrzany był działaczem społecznym i szefem powiatowych struktur PO.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w czwartek PAP, że Piotr P. został zatrzymany przez policję ws. dotyczącej doprowadzenia do poddania się innym czynnościom seksualnym małoletnich dziewczynek poniżej 15. roku życia oraz utrwalania ich nagich wizerunków. “Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został tymczasowo aresztowany” – powiedział prokurator.

 

Jak dodał, sprawa dotyczy wykorzystania seksualnego czterech dziewczynek i sfotografowania pięciu małoletnich. Prok. Wawrzyniak zaznaczył, że śledczy dostali w tej sprawie zawiadomienie od matki jednej z poszkodowanych.

Advertisement

 

Jak podają lokalne media, 59-letni Piotr P. bezskutecznie kandydował w przeszłości na stanowisko burmistrza Jastrowia, był prezesem jednego z tamtejszych stowarzyszeń sportowych i przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

 

Pochodzący z powiatu złotowskiego poseł KO Henryk Szopiński powiedział w czwartek PAP, że od razu po otrzymaniu informacji o zarzutach przedstawionych Piotrowi P. został on zawieszony w pełnieniu swoich partyjnych funkcji. “Trwa też procedura usunięcia go z partii” – dodał polityk.

Advertisement

 

Podejrzanemu grozi od dwóch do 12 lat więzienia. (PAP)

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Śmiertelny wypadek na DW nr 163 w pobliżu Kłębowca

Published

on

By

fot. KP PSP w Wałczu

Przed godziną 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w pobliżu Kłębowca doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 38-letni mieszkaniec gminy Wałcz.

Nieoficjalne źródła podają, że mężczyzna najpierw zderzył się na skrzyżowaniu z Karsiborem z kierowcą peugeota, a następnie, nie zatrzymując się, pojechał dalej i uderzył w drzewo. Niestety, mimo podjętych działań ratunkowych, mężczyzny nie udało się uratować.

Szczegóły Wypadku

Według naszych informacji, do pierwszego zderzenia doszło na skrzyżowaniu z Karsiborem, gdzie 38-latek jadący samochodem nie zatrzymał się po kolizji z peugeotem. Kontynuując jazdę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Służby ratunkowe szybko pojawiły się na miejscu, jednak obrażenia okazały się śmiertelne.

Bezpieczeństwo na Drogach

Drogi wojewódzkie często są miejscem niebezpiecznych zdarzeń. W tym kontekście, warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Advertisement
  1. Zawsze zatrzymuj się po kolizji: Nawet najmniejsza stłuczka wymaga zatrzymania się i sprawdzenia stanu zdrowia wszystkich uczestników zdarzenia.
  2. Ogranicz prędkość: Przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
  3. Utrzymuj koncentrację: Unikaj rozpraszania uwagi, szczególnie podczas jazdy na skrzyżowaniach i w pobliżu drzew oraz innych przeszkód.

Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmuje się KPP w Wałczu.

Continue Reading

Na sygnale

Tragedia w Pile: Strażacy wyłowili ciała dwóch osób z wody

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Dwa makabryczne odkrycia w Pile

W ciągu dwóch dni strażacy z Piły wyłowili z wody ciała dwóch osób. Wydarzenia te miały miejsce w samym centrum miasta oraz na stawku przy ul. Ceglanej, wzbudzając niepokój wśród mieszkańców.

Znalezienie pierwszego ciała nad Gwdą

31 maja około godziny 17:00 przechodzień zauważył zwłoki leżące nad brzegiem Gwdy. Na miejsce natychmiast wezwano specjalistyczną grupę nurkową, która wyłowiła ciało mężczyzny z wody. Niestety, denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów, co utrudnia identyfikację.

– W ostatnim czasie nie otrzymaliśmy zgłoszenia o zaginięciu żadnego z mieszkańców naszego miasta. Być może ciało pochodzi z innego terenu i przypłynęło do nas rzeką – mówi st. asp. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Drugie ciało znalezione na stawku przy ul. Ceglanej

Kolejny makabryczny odkrycie miało miejsce dzień później, około godziny 13:00, na stawku przy ul. Ceglanej. Przypadkowa osoba natknęła się tam na ciało kobiety. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, wydostali ciało z wody. Okazało się, że była to zaginiona 31 maja,  68-letnia mieszkanka Piły.

Advertisement

Niepokojące wydarzenia w Pile

Odkrycie dwóch ciał w tak krótkim czasie wstrząsnęło mieszkańcami Piły. Policja intensywnie pracuje nad ustaleniem tożsamości mężczyzny znalezionego nad Gwdą oraz okolicznościami obu zgonów.

 

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement