Connect with us

Na sygnale

Tymczasowy areszt ws. wykorzystania seksualnego małoletnich

Published

on

Od 2 do 12 lat więzienia za wykorzystanie seksualne czterech małoletnich dziewczynek grozi 59-latkowi z Jastrowia (pow. złotowski, woj. wielkopolskie). Podejrzany był działaczem społecznym i szefem powiatowych struktur PO.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w czwartek PAP, że Piotr P. został zatrzymany przez policję ws. dotyczącej doprowadzenia do poddania się innym czynnościom seksualnym małoletnich dziewczynek poniżej 15. roku życia oraz utrwalania ich nagich wizerunków. “Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został tymczasowo aresztowany” – powiedział prokurator.

 

Jak dodał, sprawa dotyczy wykorzystania seksualnego czterech dziewczynek i sfotografowania pięciu małoletnich. Prok. Wawrzyniak zaznaczył, że śledczy dostali w tej sprawie zawiadomienie od matki jednej z poszkodowanych.

Advertisement

 

Jak podają lokalne media, 59-letni Piotr P. bezskutecznie kandydował w przeszłości na stanowisko burmistrza Jastrowia, był prezesem jednego z tamtejszych stowarzyszeń sportowych i przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

 

Pochodzący z powiatu złotowskiego poseł KO Henryk Szopiński powiedział w czwartek PAP, że od razu po otrzymaniu informacji o zarzutach przedstawionych Piotrowi P. został on zawieszony w pełnieniu swoich partyjnych funkcji. “Trwa też procedura usunięcia go z partii” – dodał polityk.

Advertisement

 

Podejrzanemu grozi od dwóch do 12 lat więzienia. (PAP)

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Makabra w Rudnej koło Wysokiej. Morderstwo sprzed 25 lat

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Morderstwo niczym w dobrym kryminale Agathy Christie. Ludzkie szczątki znalezione w piwnicy domu we wsi Rudna koło Wysokiej.

Powracamy do makabrycznego znaleziska we wsi Rudna. O sprawie pisaliśmy jako pierwsi TUTAJ.

Przypomnijmy, że ludzkie szczątki w podłodze zostały znalezione 19 lutego. Przez cały następny dzień na miejscu pracowali policjanci z KPP w Pile, KWP w Poznaniu oraz Archiwum X, czyli jednostki, która zajmuje się rozwiązywaniem niewyjaśnionych spraw sprzed wielu lat.

Prawdopodobnie by rozwiązać tą sprawę trzeba cofnąć się do grudnia 1999 roku, kiedy to zaginął Kazimierz C. , właściciel domu. Wtedy rodzina i znajomi zaczęli szukać mężczyzny na szeroką skalę. Zaangażowali m.in. słynnego jasnowidza z Człuchowa Krzysztofa Jackowskiego.

Advertisement

Niestety mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, zaginionego mężczyzny nie udało się odszukać.

Wczoraj późną nocą spod domu w Rudnej odjeżdżali ostatni śledczy. Wraz z nimi do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu zostały przewiezione szczątki znalezione w starym domu.

-Szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań, w tym badań DNA – powiedział nam prokurator Łukasz Wawrzyniak – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policja potwierdza, że zwłoki leżały pod ziemią wiele lat.

-Będziemy teraz prowadzili badania DNA by zidentyfikować do kogo pochodzą szczątki – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sąsiedzi zaginionego mężczyzny mówią, że był spokojnym i dobrym sąsiadem.

Advertisement

 

 

-Zawsze mówiłam mojej rodzinie, że chciałabym jeszcze przed śmiercią dowiedzieć się co się stało z panem Kazimierzem. Teraz jest szansa, że to się spełni – dodaje Bożena Tatara.

Bożena Tatara – fot. Krzysztof Dęga

Śledztwo przejęła Prokuratura Wojewódzka w Poznaniu i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Jak po poinformował nas Andrzej Borowiak, do chwili obecnej, nikomu nie został postawiony zarzut i nikt nie został aresztowany. Śledczy czekają na wyniki badań DNA.

Krzysztof Dęga

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Uderzyli autem w bunkier. Dwie osoby ciężko ranne

Published

on

By

fot. KPP Piła

Dzisiaj po godzinie 13.00 doszło do poważnego wypadku na odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 188 pomiędzy Piłą, a Skórką. Dwie osobny zostały ciężko ranne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki VW z nieznanej dotąd przyczyny zjechał z drogi do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy bunkier.
Dwie osoby (kierujący oraz pasażerka) zostali zabrani do szpitala w stanie ciężkim. Na miejscu pracują policjanci.
Droga jest zablokowana.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement