Connect with us

Na sygnale

Syn zamordował matkę. Tragedia w Liszkowie

Published

on

Do niebywałej tragedii doszło w miejscowości Liszkowo w gm. Łobżenica. 60-letni syn zamordował 84-letnią matkę. Sprawca został już zatrzymany.

Do tragedii doszło 13 marca, jednak policja nie informowała o tym zdarzeniu. Dziś wiemy już  wiele więcej.  W miniony poniedziałek córki Agnieszki C. nie mogły skontaktować się ze swoją matką. Postanowiły pojechać i dowiedzieć się, dlaczego z matką nie ma kontaktu. Gdy weszły do środka ich oczom ukazał się straszny widok. Matka leżała w kałuży krwi.

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łobżenicy pojawili się w Liszkowie około 17.30. Starsza kobieta miała poważne obrażenia głowy. W mieszkaniu nie było jednak syna. Policja rozpoczęła poszukiwania.

-Poszukiwania trwały do następnego dnia. 14 marca w miejscowości Sadki (woj. kujawsko-pomorskie) został zatrzymany 60-letni mężczyzna – powiedział nam prokurator Łukasz Wawrzyniak – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak się okazało mężczyzna najprawdopodobniej pokłócił się ze swoją matką, po czym wziął młotek i zadał jej trzy uderzenia w głowę. Gdy matka osunęła się na ziemię zacisnął wokół jej szyi sznurek, doprowadzając do jej śmierci przez uduszenie.

Advertisement

Zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznał się jednoznacznie do zabójstwa.

Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu dożywocie.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading