Connect with us

Na sygnale

Skopali 14-latka i zabrali mu 5 złotych…

Published

on

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwoje nieletnich pilan, którzy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za dokonanie wymuszenia rozbójniczego na 14-latku. Sprawcy pod groźbą użycia noża weszli w posiadanie słuchawek oraz 5 złotych.

28 maja, w godzinach popołudniowych na stanowisko kierowania wpłynęła informacja o wymuszeniu rozbójniczym, którego miało dokonać dwóch nieletnich na jednym z osiedli w Pile. Sprawcy pod groźbą użycia noża zabrali 14-latkowi słuchawki oraz 5 złotych, które miał w swoim portfelu. Po otrzymaniu zgłoszenia w rejon interwencji zostały niezwłocznie zadysponowane policyjne patrole.

Funkcjonariusze otrzymali informację o wyglądzie sprawców. Kilka chwil później, na jednej z pobliskich ulic policjanci zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 15-letni pilanin. Nieletni w trakcie rozmowy celowo podawał fałszywe dane swojego kolegi, który miał z nim uczestniczyć w wymuszeniu, aby zmylić policjantów. Nie przyniosło to jednak żadnego efektu ponieważ funkcjonariusze bardzo szybko ustalili prawdziwe personalia drugiego ze sprawców.

Okazał się nim 16-latek, który także został zatrzymany tego samego dnia. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili słuchawki należące do pokrzywdzonego. Funkcjonariusze Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Patologii i Nieletnich przeprowadzili czynności ze sprawcami wymuszenia i wyjaśnili wszystkie okoliczności. Nieletni przyznali się do popełnienia czynu karalnego. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. To on zadecyduje o konsekwencjach jakie spotkają młodych pilan.

Advertisement

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Nożownik zaatakował w Wyrzysku

Published

on

By

W czwartek po godz. 23.00 w centrum Wyrzyska doszło do dramatycznych wydarzeń.

Późnym popołudniem do oficera dyżurnego pilskiej jednostki wpłynęła informacja o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na terenie jednej z wyrzyskich posesji. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane najbliższe patrole. Funkcjonariusze przejęli poszkodowanego i kontynuowali udzielanie pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał widoczną ranę ciętą na szyi oraz dwie rany kłute w okolicach klatki piersiowej. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala.

Policjanci jednocześnie próbowali ustalić okoliczności tego zdarzenia oraz personalia sprawcy. Wersje wydarzeń przedstawione przez zgłaszającego, świadków oraz samego pokrzywdzonego były niespójne. Mundurowi sprawdzili dokładnie pobliski teren i ujawnili ślady krwi prowadzące do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów dalej.

-Podczas przeszukania domu, w piecu zabezpieczyli zakrwawioną koszulkę sprawcy. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły wytypować mężczyznę odpowiedzialnego za uszkodzenia ciała. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i kilka godzin później zatrzymali sprawcę, który ukrywał się na zalesionym terenie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

26-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Zaatakowany mężczyzna w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.

Advertisement

Continue Reading

Na sygnale

Tragiczny wypadek na A2

Published

on

By

Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują na miejscu wypadku, do którego dzisiaj, po godzinie 11 doszło na trasie A2 (131 kilometr). Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW, oraz samochód ciężarowy.

W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu zmarła 29-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką BMW. Kierujący BMW obywatel Rosji został przetransportowany do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.
Autostrada w kierunku Poznania w tym miejscu jest nadal zablokowana. Wyznaczone zostały objazdy trasą K92.

Continue Reading
Advertisement