Connect with us

Na sygnale

Przekazanie wozów dla OSP Bądecz i OSP Stare

Published

on

Przed nową remizą OSP Bądecz odbyło się dzisiaj po południu przekazanie dwóch wozów bojowych. Jeden trafił do strażaków z OSP Bądecz, drugi do druhów z OSP Stare. W przekazaniu pojazdu wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

OSP Stare otrzymało mały wóz bojowy marki Iveco, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Bądeczu dostała średni wóz bojowy marki Renault. Ten ostatni kosztował ponad 1 mln złotych.

-Ponad 800.000 złotych to dotacja z rezerwy rządowej, a pozostałe 300.000 zł to nasz wkład własny. Udało się zebrać taką kwotę, po ogłoszeniu naszej zbiórki, po spaleniu naszej starej remizy. Bardzo duże wsparcie dostaliśmy od premiera Mateusza Morawieckiego – mówi Jan Jagiełka – prezes OSP Bądecz.

W uroczystości przekazania wozów wzięli tez udział pilscy parlamentarzyści: Marcin Porzucek, Marta Kubiak i Krzysztof Czarnecki. Nie zabrakło też wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz podczas uroczystości podziękował wszystkim za pomoc, a najbardziej zasłużeni otrzymali pamiątkowe statuetki.

Advertisement

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z tej uroczystości.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Napad na kantor w Chodzieży. Sprawca zabrał ponad 12.000 zł

Published

on

By

Policjanci w całym powiecie szukają sprawcy dzisiejszego napadu na kantor wymiany walut przy Rynku w Chodzieży. Sprawca ukradł ponad 12 tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło po godz. 14.00.

– Sprawca sterroryzował nożem pracownicę kantoru, zażądał wydania gotówki, a gdy ją otrzymał wybiegł z pomieszczenia – relacjonuje zdarzenie asp. Karolina Smardz-Dymek – oficer prasowy KPP w Chodzieży.

Pracownica wszczęła alarm. Przypadkowy przechodzień dogonił napastnika. Doszło między nimi do szarpaniny. Przechodniowi udało się odzyskać worek z pieniędzmi. Sprawca zbiegł.

Na miejscu od kilku godzin pracują policyjni technicy oraz policjanci pionu kryminalnego. Wiadomo, że nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Advertisement

Sprawca ukradł 12.600 zł. Śledztwo trwa.

Continue Reading

Na sygnale

Amatorom miejskich bratków grozi 5 tys. złotych gryzwny

Published

on

By

Kilka dni temu media społecznościowe obiegł filmik z zuchwałej kradzieży bratków dokonanych przez dwóch mężczyzn w centrum Wyrzyska. Policjanci już ustalili ich tożsamość.

– W piątek, 12 kwietnia otrzymaliśmy informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek – informuje W. Zeszot z pilskiej policji.

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i utalniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat.

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Advertisement
Continue Reading

Advertisement
Advertisement