Connect with us

Na sygnale

Przekazanie wozów dla OSP Bądecz i OSP Stare

Published

on

Przed nową remizą OSP Bądecz odbyło się dzisiaj po południu przekazanie dwóch wozów bojowych. Jeden trafił do strażaków z OSP Bądecz, drugi do druhów z OSP Stare. W przekazaniu pojazdu wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

OSP Stare otrzymało mały wóz bojowy marki Iveco, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Bądeczu dostała średni wóz bojowy marki Renault. Ten ostatni kosztował ponad 1 mln złotych.

-Ponad 800.000 złotych to dotacja z rezerwy rządowej, a pozostałe 300.000 zł to nasz wkład własny. Udało się zebrać taką kwotę, po ogłoszeniu naszej zbiórki, po spaleniu naszej starej remizy. Bardzo duże wsparcie dostaliśmy od premiera Mateusza Morawieckiego – mówi Jan Jagiełka – prezes OSP Bądecz.

W uroczystości przekazania wozów wzięli tez udział pilscy parlamentarzyści: Marcin Porzucek, Marta Kubiak i Krzysztof Czarnecki. Nie zabrakło też wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz podczas uroczystości podziękował wszystkim za pomoc, a najbardziej zasłużeni otrzymali pamiątkowe statuetki.

Advertisement

Zapraszamy do obejrzenia materiału video z tej uroczystości.

 

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na sygnale

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad niemowlęciem

Published

on

By

fot. KRzysztof Dęga

Od trzech do 20 lat więzienia grozi 29-letniej kobiecie i jej 36-letniemu partnerowi, którzy odpowiedzą za znęcanie się nad kilkutygodniowym synem podejrzanej – poinformowała w środę poznańska prokuratura okręgowa.

Dramat w Gdańskim Szpitalu

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak, przekazał, że na początku lipca prokuratura w Złotowie dostała informację o kilkutygodniowym niemowlęciu, które z urazem głowy trafiło do szpitala w Gdańsku.

Zebrane Dowody i Postawione Zarzuty

“Dalsze czynności podjęte w sprawie, a w szczególności dowody zebrane przez prokuratora, pozwoliły na postawienie matce dziecka i jej partnerowi zarzutu znęcania się i spowodowania u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chłopiec był potrząsany i szarpany. Stosowana wobec niego przemoc doprowadziła do zmian niedotleniowo-niedokrwiennych w obu półkulach mózgu” – wskazał rzecznik.

Prokurator dodał, że 29-letnia Ewa H. i 36-letni Patryk K. nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu.

Tymczasowy Areszt

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im od trzech do 20 lat więzienia.

Advertisement

(PAP)

Continue Reading

Na sygnale

Bezpieczeństwo Prac Polowych – Kluczowe Zasady na Wakacje

Published

on

By

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i relaksu. To również okres intensywnych prac rolniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz jednostek terenowych przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas prac polowych.

Działania Profilaktyczne Policji

Na terenie powiatu pilskiego policjanci prowadzą działania profilaktyczne, które mają na celu uświadomić o zagrożeniach, do jakich może dojść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Podczas rozmów apelujemy do mieszkańców przede wszystkim o odpowiedzialną i bezpieczną pracę.

Kilka Wskazówek, Jak Uniknąć Zagrożeń

  1. Nie podejmuj żadnych prac pod wpływem alkoholu.
  2. Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają do tego uprawnień.
  3. Nie zostawiaj niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą przebywać dzieci.
  4. Zachowuj ostrożność i stosuj elementy ochronne podczas prac z różnymi substancjami chemicznymi oraz szkodliwymi.
  5. Unikaj prac w wysokich temperaturach i dbaj o ochronę przeciwsłoneczną.
  6. Uruchomienie pojazdu lub maszyny poprzedzaj sygnałem dźwiękowym i upewnij się, że w sąsiedztwie nie ma bawiących się dzieci.
  7. Nie pozostawiaj dzieci bez opieki i nie zezwalaj im na wykonywanie prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych.

Continue Reading

Advertisement
Advertisement