Connect with us

Na sygnale

Pożar w Nowy Rok

Published

on

1 stycznia 2023 roku po godzinie 19.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o pożarze stogów słomy w miejscowości Sokołowo Budzyńskie.


Na miejsce z
adysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny i OSP Sokołowo Budzyńskie.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar dwóch stogów balotów słomy na polu.

 
Działania st
raży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pożaru. W działaniach gaśniczych trwających dziewięć godzin brało udział 7 zastępów straży pożarnej w sile 34 strażaków.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Na sygnale

Wypadek w Śmiłowie. Zderzyły się 2 pojazdy

Published

on

By

fot. Krzysztof Dęga

Do poważnego wypadku doszło w piątek wieczorem na DK 10 w Śmiłowie.

Około godz.18.30 na ul. Pilskiej w Śmiłowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych.

-Kierujący pojazdem Peugeot 307, 51-letni mieszkaniec m. Jeziorki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem jadącym przed nim, który ustępował pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ustępujący pierwszeństwa pieszemu to 34-letni kierowca  Audi A3 – informuje Olimpia Kubińska z KPP w Pile.

W wyniku zderzenia do szpitala przewieziona została  47-letnia pasażerka sprawcy z urazem nogi oraz bólem w klatce piersiowej. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Advertisement
Continue Reading

Na sygnale

Szkoła Policji w Pile od dzisiaj ma nowy sztandar

Published

on

By

fot. Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile ma od dzisiaj nowy sztandar. W południe na pl. Staszica w Pile rozpoczęła się uroczystość jego wręczenia, w której wziął udział m.in. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Poprzedni sztandar służył Szkole Policji w Pile przez ponad 30 lat. Brał udział we wszystkich uroczystościach, w których brała udział pilska Szkoła Policji. Nowy został ufundowany przez Komitet Społeczny pod przewodnictwem ministra Grzegorza Piechowiaka.

Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru odbyły się na pl. Staszica przed budynkiem Szkoły Policji z pełnym ceremoniałem policyjnym.

Po wbiciu symbolicznych gwoździ, sztandar słuchaczom szkoły, przekazała komendant Szkoły Policji w Pile  podinsp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Advertisement

Continue Reading